KATAR 2022/ Minutat e ankthit te Korea e Jugut, lojtarët të grumbulluar në mesin e fushës dhe me telefon në dorë! Tifozët shpërthejnë në lot pas kualifikimit (VIDEO)

KATAR 2022/ Minutat e ankthit te Korea e Jugut, lojtarët të grumbulluar në mesin e fushës dhe me telefon në dorë! Tifozët shpërthejnë në lot pas kualifikimit (VIDEO)

Lotët e festës te Korea e Jugut dhe dhimbja e Suarez

Korea e Jugut fitoi 2-1 me përmbysje me Portugalinë duke kaluar në 1/8 e Botërorit si vendi i dytë në grupin H. Me ndeshjen që përfundoi, lojtarët aziatikë u mblodhën në mesin e fushës, ndërkohë që ndiqnin me ankth përfundimin e ndeshjes tjetër. Uruguai fitoi 0-2 me Ganën, teksa një gol i tretë i amerikano-jugorëve do i dërgonte ata në 1/8 dhe jo Korenë e Jugut. Për këtë, tifozët dhe lojtarët pritën për më shumë se pesë minuta me "dorë në zemër", teksa pas fërshëllimës së fundit shpërthyen në festë. Në ndeshjen tjetër, Suarez me shokë ishin në lot për eleminimin e Uruguait.


Lajmi kryesor:

KATAR 2022/ Përmbysje dramatike në minutën e fundit, Korea e Jugut fiton me Portugalinë dhe kalon në 1/8! Luzitanët kokë grupi (VIDEO)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Dosja e zyrtarit të FBI, kush ka të drejtë në akuzat politike në Tiranë?×

Lajmi i fundit

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça