KATAR 2022/ Senegali fiton me Katarin, 4 gola vendosin ndeshjen në Doha! Vendasit jashtë Botërorit (VIDEO)

Senegali fitoi 1-3 kundër Katarit në Kupën e Botës. Ndeshja e dytë e grupit A u zhvillua në Al Thumama Stadium të Dohas, me vendin pritës që nuk ishte në lartësinë e duhur për të dalë me pikë, teksa mund të kënaqet me golin e parë të shënuar në Kupën e Botës.

Ndeshja u zhbllokua në minutën e 41 të ndeshjes me Dia. Lojtari i Senegalit përfitoi në zonë dhe me një goditje të bukur dërgoi të tijtë në avantazh në fundin e 45 minutave të para.

Me nisjen e pjesës së dytë dhe konkretisht në minutën e 48, Diedhiou dërgoi Senegalin në epërsinë e dyfishtë. Katari hapi ndeshjen në minutën e 78 me golin e Muntarit, teksa në të 84 Dieng u kujdes që rezultati final të ishte 1-3. Me këtë fitore Senegali shkon në kuotën e tre pikëve në vendin e tretë në grup. Nga tre pikë kanë edhe Holanda dhe Ekuadori, që përplasen mes tyre në 17:00. Katari me zero pikë mban vendin e fundit në grupin A dhe është jashtë Botërorit.

VIDEO:

 

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Primaret e Berishës nxorën kandidatët më të mirë për 14 majin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto