Kërcënohet avokati Shullazit, zbulohet sms-ja: Shiko familjen, lëri kusuret e Emiljanos

Emiljano Shullazi

Në Policinë e Tiranës ka mbërritur një denoncim nga avokati i Emiljano Shullazit, Vladimir Meçe, i cili pretendon se është kërcënuar.

Në celularin e tij ai thotë se ka mbërritur një mesazh kërcënues ku i thotë të mos merret me kusuret e Shullazit por të shohë familjes e tij.

"Shiko familjen, mos u merr me hallet dhe kusuret e Shullazit", është ky mesazhi kërcënues. 

Policia e Tiranës ka filluar verifikimet lidhur me kërcënimin për të zbuluar se kush fshihet pas këtij mesazhi.

Grupi i Shullazit është duke u përballur me drejtësinë në Gjykatën e Apelit të Posacëm pasi është i dënuar nga shkalla e parë për "Shtrëngim me anë të kanosjes ose dhunës për dhënie pasurie", kryer në bashkëpunim, "Kanosje për shkak të detyrës" në bashkëpunim, "Grupi i strukturuar kriminal".

Prej 1 gusht Banda e Emiljano Shullazit, por edhe Arbjon Aliko dhe Genci Balla janë të dënuarit e parë që provojnë qelitë e izolimit. Transferimi i Emiljano Shullazit, Blerim Shullazit, Gilmando Danit, Endrit Zelës dhe Endrit Qyqjes nga qelia e zakonshme e vuajtjes së dënimit në atë të izolimit sipas rregullave të reja në fuqi, pas deklaratës së drejtuesve më të lartë të shtetit për nisjen e regjimit '41-bis'.

Në nëntor të vitit 2018 Gjykata e Krimeve të Rënda shpalli fajtor Emiljano Shullazin për “përvetësim pasurie”, “kërcënim”,  dhe “grup të strukturuar kriminal” dhe u dënua me 14 vjet burg.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A zgjidhet kriza në PD me një garë të re për kryetar?×

Lajmi i fundit

John

Dënimi i dy eksponentëve të LSI-së për blerjen e votave në Dibër, deputetja e PD: U konfirmua masakra zgjedhore, drejtësia e paplotë pa dënimin e organizatorëve