Kërcënoi biznesmenin, Krimet e
Rënda: 16 muaj burg për të riun

Kërcënoi biznesmenin, Krimet e<br />Rënda: 16 muaj burg për të riun
KORÇË- Kërcënoi me jetë biznesmenin Italian M.P duke i kërkuar 10 mijë euro pasi në të kundërt do t'i kushtonte me jetë, Krimet e Rënda dënojnë me 16 muaj burg 25 vjecarin nga Korca.
 
I riu është Velson Qyrani i prangosur më 1 tetor 2016 pasi prej 2 muaj kërcënonte me letra anonime dhe telefonata biznesmenin për t'i dhënë paratë.
 
Vetë i riu ka pranuar akuzën dhe në përfundim ka përfituar gjykim të shkurtuar dhe 16 muaj burg janë konvertuar në 3 vite shërbim prove.

Redaksia Online
(B.K/Shqiptarja.com)

 

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Ministrja Krifca në Bruksel: Angazhim maksimal për përthithjen e fondeve të BE-së për Bujqësinë

Ministrja Krifca në Bruksel: Angazhim maksimal për përthithjen e fondeve të BE-së për Bujqësinë