'Kërkoj kohë të provoj pastërtinë'! Vettingu i jep një mundësi të dytë, shtyn vendimin për kreun e Gardës (VIDEO)

Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit për punonjësit e Policisë së Shtetit ka shtyrë vendimin për kreun e Gardës së Republikës Gramos Sako, pasi ky i fundit kishte depozituar një kërkesë për të marrë më shumë kohë për të vërtetuar sipas tij pastërtinë e figurës.

Komisioni e pranoi kërkesën duke shtyrë datën e vendimit. "Trupa e vlerësimit u mblodh sot dhe vendosi të marrë në konsideratë kërkesën e subjektit për të garantuar një proces të rregullat dhe ligjor, merr kohë për vlerësimin e të dhënave" tha drejtuesja e trupës.

Por përse kërkoi më shumë kohë Sako? Në seancën e kaluar dëgjimore të zhvilluar në datë 5 shkurt (lexo ketu), komisioni doli në përfundimin se Sako ka fshehur pasurinë dhe madje ka punësuar edhe mbesën juriste. Për të gjitha konkluzionet që nxori Komisioni, Sako kërkoi më shumë kohë për të dokumentuar sipas tij se është i pastër. 


Lajmi kryesor:

Ardi Veliu kalon vettingun! Shtyhet vendimi për kreun e Gardës, komisioni: Artan Shkëmbi ka qenë ish-punonjës i sigurimit, ka probleme (VIDEO)


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me propozimin për dozë të tretë vaksine për personat mbi 60 vjeç?×

Lajmi i fundit

John

Dy liderat botëror Boris Johnson dhe Joe Biden takohen në Shtëpinë e Bardhë