Këshilli Bashkiak i Tiranës mban 1 minutë heshtje për viktimat e tërmetit të 26 nëntorit

Këshilli Bashkiak i Tiranës e ka nisur mbledhjen e tij jashtë radhe me 1 minutë heshtje në nderim të viktimave të tërmetit të 26 nëntorit. I thirrur për të marrë disa vendime shumë të rëndësishme për përballimin e pasojave të tërmetit, Këshilli me kërkesë të kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka nderuar me një minutë heshtje të gjithë ata që humbën jetën nën rrënojat e tërmetit të fortë që goditi vendin tonë javën e shkuar. Në fjalën e tij Veliaj theksoi se kryeqyteti diti që edhe kësaj here ti bëj ballë kapriçove të natyrës, duke u reaguar me forcë dhe në kohë rekord për tu ringritur sërish.


Lajmi kryesor:

MOBILIZIMI/ Bashkia e Tiranës miraton qiranë 1 vjeçare me vlerën e tregut për familjet e prekura nga termeti...Meta 4 kërkesa qeverisë


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e përballon ekonomia shqiptare një karantinë të dytë?×

Lajmi i fundit

John

CNN: Në veriun e Kinës po shpërthen murtaja bubonike!