Komisioni hetimor për zgjedhjet e 25 prillit, Salianji: Kërkoj që media të jetë e pranishme gjatë gjithë kohës, është çështje sensitive

Komisioni Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit ku ka zhvilluar mbledhjen e parë ku debatet janë fokusuar në planin e hetimit dhe në rregulloren e komisionit. Ndërkohë qe anëtari i PD në këtë komision Ervin Salianji ka kërkuar nga kryetari i komisionit që mediat të lejohen të jenë prezente gjatë gjithë kohës. Kjo kërkesë e Salianjit u bë pasi në këtë komision diskutohet për çështje sensitiv si ajo e zgjedhjeve të 25 prillit.

"Më duket sikur jemi ne byronë e Partisë Komuniste ku largohen mediat pas 5 minutash. Unë kërkoj që mediat të jenë të pranishme gjatë gjithë kohës, pasi nuk ka mungesë hapësirash sidomos në këtë çështje që është me sensibilitet të lartë. Media duhet të jetë e pranishme gjatë gjithë kohës", tha Salianji.

(Kliko këtu për të parë dokumentin)


Lajmi kryesor:

Konstituohet Komisioni Hetimor për 25 prillin, raporti final në 12 janar 2022! Kërkesë për informacion në 19 institucione, Rama dhe 21 zyrtarë të tjerë do thirren dëshmitarë! Lista


I.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Guardia Di Finanza 'mësyn' në zyrat e Juventus! 3 zyrtarët më të lartë të klubit akuzohen për 'mashtrim financiar', shifra deri në 50 mln euro! Sekuestrohen dokumente