Korçë, Durrës, Lushnjë, në 12 orë 4
tentativa për të korruptuar policët

Korçë, Durrës, Lushnjë, në 12 orë 4<br />tentativa për të korruptuar policët
Vijojnë tentativat e drejtuesve të automjeteve për të korruptuar efektivët e policisë pasi kontaktojnë shkelje.
 
Sot janë denoncuar nga policia 2 raste në Durrës, 1 në Lushnjë dhe 1 në Korçë.
  
Vangjel Bardhi në Terminalin e Pasagjerëve në Portin Detar Durrës, ka tentuar të korruptojë punonjësin e Policisë duke i futur në brendësi të pasaportës 50 € me qëllim për të kaluar kufirin, pasi kishte kaluar ditët e qëndrimit në zonën Schengen.
 
I arrestuari i dytë është Tofik Shehu, i cili për të njëjtën arsye i ka ofruar 20 € punonjësin e policisë. 
 
Pëllumb Kolgjini duke udhëtuar në aksin rrugor Lushnjë-Çermë, është ndaluar nga shërbimet e Policisë Rrugore pasi drejtonte mjetin e tij tej normave të lejuara të shpejtësisë.
  
Masar Braha u arrestua pasi duke drejtuar mjetin tip "Iveko" në rrugën nacionale Korçë-Bilisht, i ka ofruar punonjësit të Policisë Rrugore një shumë prej 500 lekë, për të shmangur masën administrative për mosvendosje të rripit të sigurimit.

Redaksia Online
Al.N/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Inteligjenca e Kievit: Shumë rusë po largohen nga Krimea

Inteligjenca e Kievit: Shumë rusë po largohen nga Krimea