Krijime 'artistike' që na përmirësojnë jetesën... (FOTO)

Foto nga një arkitekturë e çuditshme

Shumë ide krijuese në dukje të çuditshme mund të na e bëjnë më të lehtë jetën.

Ne vetë nuk e kuptojmë se sa gjëra mund të përmirësohen në vendin ku jetojmë, nisur që nga objektet më qesharake.

Çdo ditë, njeriu kalon nëpër vende të ndryshme dhe përdor struktura e objekte që mund të bëhen edhe më funksionale për të gjithë.

Në qytete të ndryshme artistët kanë shprehur talentin etyre duke lehtësuar jetën për shumë qytetarë.

Ide të thjeshta, që në shumë raste nuk na kanë shkuar në mendje, objekte që kryejnë shumë funksione do të jenë në fotot e mëposhtme.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund të arrihet konsensus tri palësh për hapjen e listave?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Report TV zbardh dosjen për vjedhjen e veprave të artit në Parkun e Apolonisë, lihen në burg 3 të arrestuarit