Krimi me zgjedhjet, Meta: Koha për t'i dhënë fund manipulimit, ndëshkim maksimal

Nuk ka munduar as reagimi i kreut të shtetit Ilir Meta për arrestimet për krimin zgjedhor në Durrës. Presidenti shkruan se të gjithë ata që kanë ndërhyrë për të manipuluar zgjedhjet duhet të marrin ndëshkim maksimal. "Koha për t'i dhënë fund njëherë e përgjithmonë manipulimit të zgjedhjeve dhe blerjes së votave! Ndëshkim maksimal për të gjithë manipuluesit dhe falsifikatorët e zgjedhjeve! Ndëshkim maksimal do të ketë për të gjithë punonjësit e shtetit që keqpërdorin detyrën për presione, shantazhe dhe krime zgjedhore" shkruan Meta.


Lajmi kryesor:

Arrestimet për dosjen 339, Rama: PD-LSI prandaj s'duan depolitizim! Bardhi: Komisionerët u kërcënuan! Meta: Ndëshkim! SHBA: Po zbulohen


  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?×

Lajmi i fundit

John

Rama viziton xhaminë dhe varrin e Muhamed Aliut në Kajro, shqiptari që themeloi Egjiptin e ri