POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Kryemadhi: Meta t'i kthehet jetës normale! Të garojë përballë meje për LSI-në...të shohim kush do fitojë! /Video

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi nuk është kundër që Ilir Meta, bashkëshorti i saj, të lë postin e Presidentit dhe t'i kthehet jetës politike. Kjo do të thotë mundësia që ai të rikthehet në krye të Lëvizjes Socialiste për Integrim, por për këtë ajo tha se do të duhet të hyjë në një garë për kryetar, përballë saj që aktualisht drejton partinë që ja la bashkëshorti i saj duke u bërë kryetar shteti. Mazhoranca aktualisht ka nisur procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta pas dekretit që ai firmosi duke anuluar zgjedhjet e 30 qershorit, një vendim i quajtur antikushtetues nga shumica në Parlament dhe i konsideruar nul edhe nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve që vijon me procesin zgjedhor. 

Në një fjalë për gazetarët duke marshuar nga selia e LSI-së drejt kryeministrisë për protestën e nëntë të opozitë joparlamentare kundër qeverisë, Kryemadhi tha se Meta duhet t'i kthehet jetës normale. Ajo tha se nuk kanë ndikuar në vendimet politike të njëri-tjetrit, por thotë se kanë marrë vetëm kosto nga vendimet e tyre në karrierën politike dhe jo benefitet.

"Unë jam shumë e lumtur nëse zoti Meta t’i rikthehej jetës normale. Asgjë nuk ka ndikuar në vendimet politike. Gjithsecili ka pasur karrierën e tij. I kemi marrë kostot njëri tjetrit jo benefitet", tha Kryemadhi.

E pyetur nga gazetarët nëse "do t’ia lëshonte postin e kryetarit të LSI, Metës, Kryemadhi u përgjigj "Do të dëshiroja të vinte të kandidonte të hynim në një garë të vërtetë, dhe të shikonin kush do fitonte"


Lajmi kryesor:

Protesta e nëntë/ Për herë të parë fjalim pa shashka...por Basha shton kushtet për marrëveshje politike (VIDEO)


G.M./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Hinglateri: 22/06/2019 16:23

  Natyrisht ti fiton se i hyp siper

  Përgjigju
 • Lobisti: 22/06/2019 15:50

  Luli erdhi me femijet dhe bashkeshorten e tij po ti moj Mona ku i kishe femijet e tu apo ishin ne night clup ne Londer apo nuk ishte dhe ngrohte dje ne Londer. Por me gjithate mos u merzisni se cdo gje do shkoje ne vendin e duhur dhe ne kohen e duhur dhe Shqiperia se shpejti do behet por pa ju (te felliqurit e ketij kombi Saliu yt shoq Liri Luli dhe shume bashibozuke te tjere mas jush) Rrofte shqiperia e Shqiptareve

  Përgjigju
 • Berti: 22/06/2019 13:12

  Mori fund partia Likes, nuk ka ma vene pune në mjeksi, ujësjellës. Ti rrojë Mona se dhe pasurinë që vuri me shumë mundim e sakrifica ka mundësi ja përlajnë.

  Përgjigju
 • kreshnik evgjiti: 22/06/2019 12:27

  Mos ju futet Ciku Rexhines ne mes se kur zihen dy te paudhe futet nje i tret ne mes dhe ua mer

  Përgjigju
 • Emigrati: 22/06/2019 09:57

  Nga njé hajdute e poshter po' ktheheshne njé star nga kta gazetaret qé merren me ty.

  Përgjigju
 • Kafsha: 22/06/2019 08:00

  LSI ESHTE BIZNES FAMILJAR. LIRUA FUTI MONËN QE KUR TE IKI NGA PRESIDENCA TE RIMARE KOLLAJ BIZNESIN PASI NË RASTIN SE NQSE NUK VINTE TE SHOQEN E TIJ NE KRYE TE BIZNESIT, NUK DO TE MUND TE KTHEHEJ ME KURRË NE KETE PARTI.

  Përgjigju
 • Erik: 22/06/2019 07:20

  Nivel medioker i nje lideri politik, muhabet sikur po luan spathi me shoket dhe hedh romuze apo e ul nivelin deri ne piken qe te mbarojne fjalet dhe fillon flet kot.

  Përgjigju
 • www.youngtribune.com: 22/06/2019 02:23

  Meta president ne favor te opozites eshte mese e dukshme

  Përgjigju
 • upss: 21/06/2019 23:25

  ta dogji burrin gjatovina o ....nuk di ca te te quaj .paska qene lojtar i mire shahu rama .ja ngriti kurthin qe ne fillim kur e vuri president !!e dinte qe i keqi nuk del nga karakteri i tij dot!!dolet zbuluar me ne fund.u fiket me qetesi dhe me dashuri.politikan nga skrapari ahahahaha se kishim degjuar ndonjeher.FUND

  Përgjigju
 • Tito: 21/06/2019 23:12

  Urraaa aman lerja Likes edhe luani me pass edhe nja 20 vjet dhe mbani opoziten peng

  Përgjigju
 • Lalzi: 21/06/2019 22:15

  E imagjinoni dot se cfare tallje b**** i bejne ketij mileti (keto qe i shkojne nga pas), imagjino se cfare perfaqsuesi uniteti populli ka Shqiperia, ne fakt e kemi peshqesh nga Rama jo nga populli. Jo or zgrrome nuk te shpeton kush , dac digjeni dac fikeni, ne burg do shkoni si cift pellumbash...

  Përgjigju
 • redi: 21/06/2019 21:43

  Munik se shpejti do realizohet dhe deshira jote qe Iliri do jete i lire prane gjirit te familjes suaj.Filloni dhe zgjedhjet tek LSI dhe jepjani partinTit Vasilit per luften kunder ksputalisteve te SHBA dhe BE.O mjer Shqiperia qe ju mban .Te gjithe njesoj dy mele tre sele

  Përgjigju
 • Robi: 21/06/2019 21:23

  Nora Bythderrja gjithollog'ja surratgerdalla që shoqëron Nafije Dybeku Baxhella që ka plagjiature diplomë ,në gjendje delirit. Nuk ke për tu bërë me kurrë zvministre o sharebajge, kurrë deputet, 30 qershori është gozhda e fundit në arkivolin e leshelise që po jep shpirt

  Përgjigju
 • Rrota: 21/06/2019 20:53

  Hahaha konkurenc e fort me shit blerjen brenda lloit te vete...Hahaha

  Përgjigju