Kukësi iu bashkua hartës me të prekur, me COVID-19 shtatë persona të një familje

Qarku i Kukësit i është bashkuar ditës së sotme hartës me të prekur nga COVID-19. Sipas burimeve bëhet fjalë për një familje në bashkinë e Hasit, ku shtatë persona kanë rezultuar pozitiv pas testeve të kryera. Nga këta të shtatë dy janë të moshuar, burri 77 vjeç dhe gruaja 70 vjeçe. Sakaq të infektuar janë djali 45-vjeç dhe bashkëshortja 43-vjeçare, si dhe tre fëmijët e çiftit të ri. Të treja janë vajza të moshave 15, 17 dhe 20 vjeç.

Dyshohet se kjo familje është infektuar për shkak të bashkëshortës  së djalit të çfitit të moshuar, e cila së fundmi kishte marrë pjesë në një varrim.


Lajmi kryesor:

16 viktima me COVID-19/ Shkon në 8 numri i fëmijëve të prekur, 277 raste në total! (VIDEO)


Ne.k./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?×

Lajmi i fundit

John

Ndoshta pas kësaj, viktimat e Gërdecit do të gjejnë qetësi…