Kultivonin bimë narkotike në Zall-Bastar, në pranga 2 persona në kërkim një tjetër! Nis hetimi edhe për kryeplakun e fshatit

Foto ilustruese

TIRANË- Në kuadër të kontrolleve për parandalimin dhe “goditjen” e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike, policia e Tiranës ka vënë në pranga 2 persona dhe nisi procedimin për 2 të tjerë, mes tyre edhe për kryeplakun e Mal Vilës.

Pas kontrolleve, policia në vendin e quajtur “Mal Vilës” Zall-Bastar, ka identifikuar një rast të kultivimit të bimëve narkotik, duke arrestuar H. Gj., 26 vjeç, N. Gj., 48 vjeç. Në kërkim është shpallur Xh. Gj., 54, ndërsa hetimi ka nisur edhe për R. Gj, 45 vjeç, për veprën penale “Moskallëzim i krimit” dhe F. K., 51 vjeç, kryeplaku i fshatit Mal Vilës, për veprën penale “Shpërdorim detyre”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rusia lavdëron përpjekjet e talebanëve për të stabilizuar Afganistanin, paralajmëron për terrorizmin