Kultivuan kanabis, arrestohen 3 persona në Skrapar! Procedohet edhe kryeplaku i një fshati

Kultivuan kanabis, arrestohen 3 persona në Skrapar! Procedohet edhe kryeplaku i një fshati

Tre persona janë arrestuar ditën e sotme në Skrapar, të akuzuar për kultivim kanabisi. Me një njoftim për mediat, Policia bën me dije se u arrestuan në flagrancë Selami Hadëri, 47 vjeç, dhe Ylber Hadëri, 38 vjeç, banues në fshatin Braçë, pasi në tokat në pronësi të tyre u gjetën kubikë në të cilët ishin kultivuar fara kanabisi.

Po ashtu, në fshatin Tomorr u arrestua Shpëtim Bregu, 40 vjeç pasi në një mini-serë në ambientet e banesës së tij u gjetën kubikë në të cilët ishin kultivuar fara kanabisi. Gjatë kontrollit të banesës u gjet dhe u sekuestrua dhe një armë zjarri pushkë.  

Policia bën me dije se u procedua penalisht edhe kryeplaku i fshatit Barçë, i akuzuar për shpërdorim detyre.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Primaret e Berishës, a mendoni se do të jetë një proces i ndershëm?×

Lajmi i fundit

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë