Ky burrë çon çdo ditë fotografinë e gruas së tij në breg të detit, arsyeja do t'ju mahnisë

Burri i moshuar dhe fotoja e bashkëshortes në breg të detit

Të gjithë e takojmë një herë atë njeri që na rrëmben me një frymë dhe që futet aq thellë brenda nesh saqë vështirë ta largojë edhe vdekja vetë. Ajo është dashuria e vërtetë, që nuk venitet as kur vdes trupi, por ngelet aty me ne në kujtimet tona, në përditshmërinë tonë, në aromat që na kthejnë pas në kohë për ta kujtuar. Njësoj ka ndodhur me këtë burrë që shihni në foto. Bashkëshortja e tij ka humbur jetën dhe ai e ka gjithmonë pranë vetes me fotografitë e saj. Në facebook po shpërndahet masivisht një foto ku shihet teksa ai çdo ditë del së bashku me fotografinë e bashkëshortes së ndjerë për të shijuar bregun e detit. "Dikur, deti ka qenë i preferuari i saj,"- është shprehur i moshuari. 

A ka ndonjë gjë më të bukur se kjo?!

 

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kosovë, rreth 35 përqind e popullatës së rritur janë vaksinuar me dy doza