Iu hodh mbi furgon familjes së pasur të turistëve spanjollë, dënohet me 1 vit burg Mihal Kokëdhima

Mihal Kokëdhima gjatë sulmit ndaj turistave të huaj

VLORË - Është dënuar me 1 vit burg nga Gjykata e Shkallës së Parë në Vlorë, Mihal Kokëdhima, pronari i lokalit të ndërtuar pa leje në Porto Palermo të Himarës "Panorma", për akuzat e ‘kanosjes’, “dëmtime të tjera me dashje’ dhe ‘shkatërrim prone’. Historia lidhet me sezonin turistik të këtij viti, kur në restorantin e Kokëdhimës, i cili u shemb pas skandalit, shkuan disa turistë spanjollë me guidë shqiptare. I gjithë sherri nisi për një ngatërresë në numrin e peshqve të porositur nga familja spanjolle e biznesmenit të njohur spanjoll Eugenio Galdonthemelues i kompanisë 'ONO'.

Eugenio Galdón së bashku me familjen e tij kishte zgjedhur Shqipërinë e bukurive të jashtëzakonshme natyrore, për të pushuar, por u përballë me një situatë aspak të zakontë, gati-gati si një skenar filmash "hollivudian" që askujt nuk i kishte shkuar ndërmend. Në restorantin 'Panorma', që me siguri e ka përzgjedhur për shkak të pamjes fantastike nga deti që ai ofronte, jo vetëm që nuk mori shërbimin e kërkuar, porosia e tij erdhi me shumë vonesë, por u përndoq nga pronari i hotelit, Mihal Kokëdhima, kushëri me ish-deputetin Koço Kokëdhima. Mihal Kokëdhima, në një mënyrë krejtësisht të çmendur, iu hodh me trup furgonit ku udhetonin spanjolli së bashku me familjen e tij, dhe teksa automjeti ishte në ecje, Kokëdhima godiste me grushte xhamin e përparmë duke e thyer atë.

LEXO KËTU DËSHMITË

VIDEO\ Momenti sulmit të Mihal Kokëdhimës ndaj turistave të huaj

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Një viktimë nga zjarret në vend, a ishin të përgatitura autoritetet shtetërore për përballimin e emergjencës?

Komento

Komente

 • Eris: 18/12/2019 08:26

  Kanosje?Ky pler vetem per demtim imazhi te turizmit minimumi duhet te qendroj 4 vite brenda.Sistem gjyqsor i kalbur si vet Albanistani

  Përgjigju
 • Shaban: 18/12/2019 07:18

  Po ndertimi pa leje po zaptimi i prones publike e mbase edhe ndonje fallcifikim po aktivitet pa leshuar kupon tatimor? Kaq thjeshte manipulohet drejtesia.

  Përgjigju
 • Toni Tirane: 17/12/2019 20:42

  Pak e pati nje vit, nje 2.5 vjet do ishte mire per kete faqezi.

  Përgjigju
 • Gjorm: 17/12/2019 16:33

  Gjynah i shkreti Mihal mbante me buke dhe ngrohte vajzate e Vlores. E shkateruane vlonjatet

  Përgjigju
  • @gjorm: 18/12/2019 06:37

   Po kush Vlonjat e shkatërroi o të shkërdheftë kina familjen ai ja bëri vetes me ata spanjollët ky thot ja bënë Vlonjatët.×

Lajmi i fundit

John

Foreign Policy: Edi Rama ndërton ura për në Europë ose askund tjetër