Rikthehet Mihal Kokëdhima dhe sulmon sërish turistët: Pis, lango, qen hajde këtu po ta mbajti (PAMJET)

Rikthehet Mihal Kokëdhima. Videoja ku Kokëdhima, pronar i restorantit ‘Panorma’ në Porto Palermo, hipte sipër një furgoni me turistë spanjollë dhe i dhunonte, tronditi opinionin publik vitin e kaluar.

Por Mihal Kokëdhima është rikthyer sërish në vëmendje pasi është filmuar duke u bërtitur disa pushuesve që kishin kaluar një gardh në breg të detit në një pronë të zaptuar nga ai.

Mënyra si ai iu flet këtyre personave është skandaloze me fyerje dhe sharje nga më të ndryshmet. 'Ik nga prona ime gjej rrugën nga te duash, ik ore pis o lango, ore qen hajde ktu po ta mbajti si mund te hipesh mbi gardh une e kam rrethuar ti' dëgjohet në video Kokëdhima.

Për dhunën kundër turistëve në fund të vitit të kaluar Mihal Kokëdhima, pronari i lokalit të ndërtuar pa leje në Porto Palermo të Himarës "Panorma" u dënua me një vit burg nga gjykata e Vlorës për akuzat e ‘kanosjes’, “dëmtime të tjera me dashje’ dhe ‘shkatërrim prone’.

I gjithë sherri nisi për një ngatërresë në numrin e peshqve të porositur nga familja spanjolle e biznesmenit të njohur spanjoll Eugenio Galdon, themelues i kompanisë 'ONO'. Por Mihal Kokëdhima nuk ka vënë mend duke u konfliktuar sërish më turistët këtë sezon veror.JOF

VIDEO e Mihalit me turistët spanjoll në gusht 2019

/b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A është rimëkëmbur ekonomia juaj familjare pas vështirësive të hasura gjatë pandemisë?

Komento

Komente

 • enver: 20/08/2020 23:15

  Me vemendje e kam percjell rastin famkeq te Mihailit.Ishte nje rast shume i dhimbshem,qe te ben te qash.Ai kaloj nje moment shume te rand duke e mbrojtur pasurin e vet nga huliganet dhe tradhetarer e kombit Shqiptar ne krah te Spanjollve te anmiqve shekullor Shqiptarve.Ai i cili e shan nje njeri qe e don dhe e mbron pronen e vet,shtetin e vet ai eshte tradhetar dhe te gjith ju qe kinse me shiteni njerz te modernizuar le tju vije pak turp.Si kur ju te ishit ne Spanje dhe te kishit bere nje akt te till qfar bene ata sigurisht qe do te kishit hangur se paku 3 vite burg neper burgjet Spanjolle.

  Përgjigju
 • kosovari: 20/08/2020 19:36

  E ke gjete vendin.Hape ti lokalin aty do ma kesh!

  Përgjigju
 • Pogradec: 20/08/2020 05:50

  Vertet ka pushues qe shkojne tek ky? A i kane syte ne balle njerezit? Mos e mbani me lek kete "biznesmenin"...e ta shoh ai 50 mije lek peshkun ddhe 20 € shazllonin

  Përgjigju
 • Mihali: 19/08/2020 18:40

  Do ta bej lokalin me te mir ce pata ..biles ben mir qe e prishen ..se do ta bej me 5 kate o popull inat te keni..se kam aq shum miq ne qeverri sa ju se mendoni kurr..bujrum nga behari tjeter ju pres 20 euro shezlloni..50 mij lek kilja e peshkut do tju rrjep fare o popull..fare do tju rrjep per se gjalli se ma thon emrin mihal kokdhima.

  Përgjigju
  • Robert: 22/08/2020 09:28

   Per mu kishe falimentu....peshkun ateher fate aty ku te duhet e shezoni kalon persmarit...mirboll se i ban pubblicità te bukur vetit e largon njerzit...hahahaha po ta them italisht...avrai quello che avrai ma non capisci un cazzo....

  • elka: 21/08/2020 12:20

   Ti do mbyll ne kafaz me luanet te te shqyejne

  • Zana: 19/08/2020 19:55

   Hahahahah. Po gjete budallenj o zotni. Hahahah

 • sofo: 19/08/2020 17:10

  Deri sa ky idjot nuk ka zene mend perse nuk e coni ne psiqatri...

  Përgjigju
 • aert: 19/08/2020 12:00

  se mos ka shtet ne shqiperi, shqiperia si afganistani.

  Përgjigju
 • Kalli: 19/08/2020 11:39

  Ku e ka kte rrethimin se do ia caj pipthin ktij pusi dhe po nuk i mjaftoj edhe atyrs qe ka ne hjermsni se me iqytet i kom. Mihali te shtunen te erdha te dielen te coj per pushime pa qira mos me harro by**iq*m.

  Përgjigju
 • taljoni: 19/08/2020 11:26

  ja dhe shqiptaret qe kane frike nga nje byth mut si puna e ketij....nuk ka hasur me ndonje te hajrit ky kokmuti e ta mari vesh sa i vlen lekura

  Përgjigju
 • Sadiku nga vlora!: 19/08/2020 06:48

  Nuk i paska bere efekt burgu ketije te marri,shteti duhet te veproje ndaj ketije zaptuesi dhe pushtus itokeve ne bregdet,mesaduket kokdhima pret te vjer ne pushtet Lul bash pushtusi,te bashkphet mete dhe te filloje avazin e pare.Kangjasa qe keshtu te ndodhe,prandaj kok dhjerit dhimes perseri duhet ti tregohet vendi.

  Përgjigju
 • Mjeku: 18/08/2020 22:34

  Shtrojeni ne psikiatri te shkretin perpara se te beje ndonje cmenduri tjeter dhe ti edhe shtepine hahaha Pastaj perse policia e ka lejuar token e rrethuar me gardh?? Apo ngaqe Petro Koci e ka djale tezeje??

  Përgjigju
 • vera: 18/08/2020 16:35

  DUHEJ DENUAR 10 VJET QE TI VINTE MENDJA NE VEND KETIJ LEGENIT,,,1 VIT ESHTE PAK,,,TANI ESHTE BERE ME TRIM ....

  Përgjigju
 • Media dhe Kokedhima: 18/08/2020 16:21

  Mendoj qe ter tokat qe ka zaptuar Kokedhima, mihali dhe koco, te sekuestrohen dhe tu jepet pronorave te medias me 1 euro km2 Nqs ska marr aq shume...mediat te hedhin llotari ne sheshin skenderbej ne nje transmetim te drejtperdrejte te hapur. Poshte pronaretr. Rrofte media e lire dhe e pasur

  Përgjigju
 • Ligjin e be Maliqi: 18/08/2020 15:24

  Ky nuk ka asnje prone me tapi shreti aty qe pretendon ky furduk por ky ka nevoje per nje dru te mire shqiptari me ia thye brinjet

  Përgjigju
 • Vlora: 18/08/2020 15:13

  Po e kapa kete mihalin ketej nga vlora do ta thyej ne mes do ta bej copa lexojeni edhe ju komentus dhe mbajeni mend ket qe shkruj..

  Përgjigju
  • vjeshta: 18/08/2020 23:49

   O labi po shko atje a të q*fja udhët, në je trim!

  • Lapraka: 18/08/2020 21:35

   Ti po thu vec po nuk kalove nga lagja ime vk,shko atje o plak nuk e ke larg

  • Tirana: 18/08/2020 21:32

   Byrazer shko atje mqs e ke nda mendjen

 • Vicifoli: 18/08/2020 14:33

  Rrnofte Nard Noka i ban zap keta malone bregdeti

  Përgjigju
 • Titulli: 18/08/2020 14:09

  Rikthehet barbari mihal kokedhima

  Përgjigju
 • LORA: 18/08/2020 13:58

  Pushues mbi gardhe???? Vetem pushues nuk mund te jene;provokatore per sherr po.

  Përgjigju
 • himara: 18/08/2020 13:57

  Maloke jugut

  Përgjigju
 • Koço: 18/08/2020 13:15

  Te mblidhet pleniumi. Ta zhduket kjo specie nga shqiperia

  Përgjigju
 • Tosi: 18/08/2020 13:01

  Po cfare pret shteti per kete perbindesh kur te rrethoje detin me gardh. Rraseni brenda monstren dhe shkeleni me kembe.

  Përgjigju
 • Tralala: 18/08/2020 12:59

  E temerrshme..idjoti dites

  Përgjigju
 • truri i pjerdhur: 18/08/2020 12:44

  Mihalit i ka ik truri per lesh ose me mire i ka pjerdhur

  Përgjigju
 • Thoma bollano: 18/08/2020 12:28

  Ky maskara na turperoi Himaren.Ka cuar gardh prap aty te vendi krimit silur ja ka lene babai.Hiqjani ate mut gardhi para se te bej ndonje marezi tjeter ai palaco

  Përgjigju
 • karidi: 18/08/2020 12:26

  pse nuk eshte ke vendi ky?

  Përgjigju
 • Turi: 18/08/2020 12:11

  Ky do ndonje hundlesh ateher nxe mend.., po kur e beri burgun nje vit ende s eshte plotesu.., megjithe ate traum qe u beri njerezve ne furgon,meritonte denim me te rende , ndryshe mihali mbetet gomar..

  Përgjigju
 • Tutu: 18/08/2020 11:54

  Restoranti e ka patur emrin PANORMA..., ndaj dhe Mihali vepronte gjithmone pa norma..,

  Përgjigju
  • vjeshta: 18/08/2020 23:51

   Loren,

  • Berat Çelepias: 18/08/2020 21:46

   Falë këtij të sëmuri mendor sot mësova një gjë të re. Faleminderit Drita

  • Loren: 18/08/2020 13:16

   Bravo drita na plasi ka*i

  • Drita: 18/08/2020 12:52

   Para se te besh si i zgjuar... Gjiri i Panormës (Gjiri i Palermos) ndodhet në bregun shqiptar të Jonit; është gjiri më i madh i krejt Rivierës Shqiptare. Shtrihet në juglindje të Himarës, midis gadishullit të Panormës në juglindje dhe gadishullit të Kavadonit në veriperëndim.

 • Kokdhjeri i kocos: 18/08/2020 11:43

  Hahahahahaha ky nuk paska punë tjetër

  Përgjigju
 • Thanoja: 18/08/2020 11:43

  kur paska dale ky. Po ky nuk duhet te dali ne vape se i beka keq

  Përgjigju
  • Martin: 20/08/2020 16:10

   Ka shum te drejte se e ka pronen e tij shqiptaret akoma se njohin pasurine e tjetrit e dine qe esht e perbashket×

Lajmi i fundit

John

UEFA kërcënon t’i heqë finalen e Euro 2020 Londrës: Hiq karantinën për VIP-at, ose do e zhvendosim në Hungari