POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Medja dhe Osmani kalojnë Vettingun, ONM: Komisioneri Publik të bëjë ankim

Pas kreut të Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Bedja, dhe kreut të Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjorit, Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit ka kërkuar apelimin e konfirmimit në detyrë të prokurorit të Krimeve të Rënda Gentian Osmani dhe të gjyqtarit Gentian Medja.


Gentian Osmani dhe Gentian Medja

Komisioneri Publik ka informuar se kërkesa e ONM-s po shqyrtohet dhe sapo të kenë vendimet e arsyeturara për Osmanin dhe Medjën ata do të vendosin për ankimin. Të dy subjektet e rikonfirmuara në detyrë si Osmani dhe Medja ishin pjesë e listës prioritare pasi Osmani garonte për Këshillin e Lartë të Prokurorisë, ndërsa Medja për Këshillin e Lartë Gjyqësor.

Osmani dhe Medja u rikonfirmuan në detyrë nga komisioni i Vettingut me argumentin se ata kishin deklarim të saktë pasurie, s’kishin fshehur pasuri, nuk kishin kontakte me të inkriminuar dhe profesionalisht ishin të aftë.


Njoftimi për Gentian Osmanin
     
Njoftimi për Gentian Medjan                                                                    

/b.ha.
Komento

Komente

 • fredi pithmotra: 09/08/2018 15:51

  Ky ishte ai kokëmadhi që kërkonte ta kalonin VETTINGUN të gjithë Kolegët e tij KRIMINELË ??! Ky KRIMINEL dhe Krye HAJDUT duhet të japi LLOGARI për veten e tij përpara se të Akuzoj Saimir Tahirin ! Ky JO vetëm që NUK do ta kaloj VETTINGUN në APELIM , por do ti SEKUESTROHEN edhe PRONAT dhe do shkoj në BURG njësoj si SHKËLÇIM MIRI dhe HAXHI GIU me shokë ! Ky është Krye KRIMINEL njësoj si LLALLA dhe FUNDËRRINAT e tjera .

  Përgjigju
  • Fredi: 09/08/2018 21:13

   Fa-ik nuk je sheruar ende! Te kam thene pi ilacet qetesohu dhe hajde shkruaj. Sajmir Tahirin nuk e shpeton dot largimi i prokuroreve qe e akuzuan sepse te gjitha te dhenat edhe po u kompromentuan do imarre ne dore SPAKU te cilit do i serviren prova shtese qe mos te kete Maks Haxhi te koruptoje gjykates. Pervec atyre qe njerezit dine ne shtyp jane dhe plot te tjera gjera, por te semure mendor si ty nuk i kuptojne. Nuk ka shance qe Saje Qorri te shpetoj per krimet qe ka bere. Osmani eshte larguar nga grupi i hetimit o mavria me boje, me urdher politik te Arta Markut. Po i shtyne agonine Sajes qe bredh me kale, nuk ka shpetim per bashkepuntorin e trafikanteve, mikun e Shullazit, ortakun e Docit te vrare tek komuna parisit etj.

  • Robshi: 09/08/2018 20:40

   Paske harru me vdek o nostalgjik...jo po ti internojme familjen se ju akuzoi tahirin...ik ore brigadier enveri..

  • llakatundi: 09/08/2018 20:15

   Ore per ate qe ka zene oborrin e shkolles ne Vlore, ate agronomin me shkolle juridiku me korrespodence Artur Mala do behet ankim