Vrasja në ish-Bllok, viktima Fabiol Gaxha ngacmoi Elvana Gjatën

Vrasja në ish-Bllok, viktima Fabiol Gaxha ngacmoi Elvana Gjatën

Këngëtarja Elvana Gjata dhe lokali Monopol ku ndodhi vrasja

Report Tv ka mësuar se konflikti që përfundoi në vrasjen e Fabiol Gaxhës dhe plagosjen e Ervis Martinajt dhe Laert Hatos, ka nisur për shkak të këngëtares Elvana Gjata.Burimet bëjnë me dije se Fabiol Gaxha ka ngacmuar më herët këngëtaren Elvana Gjata. Mbrëmjen e djeshme në lokal ka ndodhur përplasja mes grupit të të dashurit të Elvana Gjatës me ata që ishin në tavolinë ulur me Fabiol Gaxhën, truprojën e Ervis Martinajt. 

Mbrëmjen e djeshme, kjo vrasje ka tronditur kryeqytetin. Ngjarja ndodhi në një zonë shumë të populluar dhe të frekuentuar nga të rinjtë. Vrasja shkaktoi 1 të vrarë dhe2 të plagosur, ndërkohë që disa persona janë shpallur në kërkim, mes tyre edhe i dashuri i këngëtares, Ervin Mata. Burime që po hetojnë këtë ngjarje i thanë Report Tv se policia tashmë e ka një të dyshuar si i përfshirë në vrasjen dhe plagosjen e trefishtë mbrëmë në ish-bllok. Burimet pohojnë se bëhet fjalë për një ushtarak.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Eri: 05/10/2018 13:50

  Po nuk behet shqipetari dhe po ta lash me flori prap i pa etur ngelet po te vriteni per nje vrom si elvana

  Përgjigju
  • Serxho: 05/10/2018 17:41

   Sjan rraf për Elvanën po e nxjerrin kot si justifikim. Ai i shkreti truproje e hëngri kot kokën prej shefave.

  • Partizani: 05/10/2018 15:04

   O pasha nese eshte vrome eshte e per hallin e saj, e ka te saje. ajo ri per qejf te vet, vjen tjter cub i bie me qafe, por cub qe gjykat e shtetit e kan xjere aps vrasjes per 1 vit burg dhe keto do gjejne. nuk vjen me ne hislla. por edhe ata qe ngacmuan dhe jetojne, cdo dite ven nje kryq ne kalendar qe kalon

 • Redi: 05/10/2018 10:51

  Made in Afrika.Kjo eshte Shqiperia cdokush nga ne mund te ishte ne lokal dhe mund te hante ndonje plumb qorr.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Conference League/ Përmbysje 'e çmendur', Partizani fiton 1-2 në Maltë dhe kalon në turin e dytë! Kundërshtari i radhës

Conference League/ Përmbysje 'e çmendur', Partizani fiton 1-2 në Maltë dhe kalon në turin e dytë! Kundërshtari i radhës