Lavrov: Po përcaktohet rendi i ri botëror! Rusia po kalon në një fazë vendimtare në historinë e saj

Lavrov: Po përcaktohet rendi i ri botëror! Rusia po kalon në një fazë vendimtare në historinë e saj

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov deklaroi sot se Rusia po kalon një fazë vendimtare në historinë e saj, e cila do të përcaktojë rendin e ri botëror dhe vendin e saj në të.

“Sot vendi ynë po kalon një fazë vendimtare në historinë e tij. Nuk do të ishte ekzagjerim të thuhet se e ardhmja e rendit botëror dhe vendi i Rusisë në të do të përcaktohet”, tha Lavrov në prezantimin e pullës për 220 vjetorin e krijimit të Ministrisë së Jashtme ruse. Moska po merr “vendime për të mbrojtur interesat kombëtare, nderin, dinjitetin dhe trashëgiminë historike të Rusisë”, shtoi Lavrov.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Dëmtimet në tubacionet e Nord Stream 1 dhe 2, çmimet e gazit arrijnë nivele të larta! Von der Leyen: Paketë e re 7.5 mld sanksionesh kundër Rusisë


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Miqësoret/ Gentian Mezani rikthen Laçin te suksesi, triumfojnë Kukësi dhe Tirana

Miqësoret/ Gentian Mezani rikthen Laçin te suksesi, triumfojnë Kukësi dhe Tirana