LeBron James s'ia del, Nuggets fitojnë me Lakers dhe shkojnë në finalen e madhe të NBA

LeBron James s'ia del, Nuggets fitojnë me Lakers dhe shkojnë në finalen e madhe të NBA

James dhe Jokic

Denver Nuggets siguruan fitoren e katërt në po aq ndeshje në finalen e madhe të Konferencës së Perëndimit ndaj Los Angeles Lakers. Nuggets triumfuan me dy pikë epërsi 111-113 duke ngritur epërsinë në 4-0 në seri dhe u kualifikuar për finalen e madhe.

Fantastike ndeshja në Los Angeles me vendasit që bën të pamundurën për ta fituar, por në çastet e fundit dështuan ta bënin një gjë të tillë. LeBron James ishte i jashtëzakonshëm në këtë sfidë me 40 pikë, 10 kërcime e nëntë asistime, derisa Anthony Davis shtoi 21 pikë e 14 kërcime, por që nuk ishin të mjaftueshme për fitoren e Lakers.

Te miqtë më efikasi ishte Nikola Jokic me 30 pikë, 14 kërcime e 13 asistime, teksa Murray shtoi 25 të tjera për fitoren e katërt në finalen e Konferencës së Perëndimit. Kështu Nuggets janë finalistët e parë në NBA dhe presin finalistin e dytë që do të vije nga dueli Miami Heat(3) – (0) Boston Celtics.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

19 ditë nga Maratona e Tiranës, ja si të regjistroheni për të garuar 

19 ditë nga Maratona e Tiranës, ja si të regjistroheni për të garuar