Legalizuan objektet e dëmtuara nga tërmeti, arrestohet nëndrejtori, në kërkim shefi i sektorit e punonjësi i Kadastrës Durrës!

1576065874_termetidemet.jpeg

Report Tv mëson se është arrestuar Arben Isaku ish-drejtor ALUIZNI tashmë nëndrejtori i Kadastrës Durrës. Ndërsa Aldo Dakovelli shef sektori në Kadastrën e Durrësit dhe Artemis Malko punonjës terreni janë shpallur në kërkim. Mësohet se ata po hetohen për legalizim të objekteve që u dëmtuan nga tërmeti në kundërshtim me ligjin. Ndërsa është shpallur në kërkim Flamur Gjuzi, me detyrë ish drejtor i ALUIZNIT Durrës.


Lajmi kryesor:

Tërmeti/ 9 ndërtues e zyrtarë në pranga! 9 në kërkim, mes tyre 2 ish-kandidatë të LSI për deputetë! 7 arratisen jashtë vendit! Akuza dhe për vrasje (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se duhet të ketë ndryshime të ministrave të kabinetin qeveritar në muajin shtator?×

Lajmi i fundit

John

6 viktima dhe 136 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit