Lejoi nxënësit të bënin provim në shkollë një ditë pas tërmetit, shkarkohet nga detyra drejtoresha e gjimnazit Sami Frashëri

Teuta Dobi

TIRANE- Drejtoresha e gjimnazit Sami Frashëri Teuta Dobi është shkarkuar nga detyra një ditë më parë. Shkak është bërë lejimi i nxënësve të futeshin në shkollë për të zhvilluar një provim në lëndën e gjermanishtes në datë 27, vetëm një ditë pas tërmetit tragjik të së martës së shkuar.

Shkolla Sami Frashëri është edhe një ndër shkollat më dëme më të mëdha në kryeqytet si pasojë e tërmetit. Prej disa ditësh asaj i është vënë edhe shiriti, pas inspektimit nga inxhinierët e ndërtimit.

Godina pësoi dëmtime serioze, më së shumti në katin e tretë të godinës, aty ku ka rënë dhe tavani, ndërkohë që me nisjen e procesit mësimor është parashikuar që nxënësit e saj të transferohen në gjimnazin Sinan Tafaj.

 • Sondazhi i ditës:

  Bullizmi në shkolla, a mendoni se familja shqiptare po dështon në edukimin e fëmijës?

Komento

Komente

 • MARATONOMAKU: 07/12/2019 13:44

  Edhe kjo na u desht tashti,boll kishim halle te tjera,na u shtu dhe nje teme e re ne kafe.

  Përgjigju
 • Naimi: 07/12/2019 13:29

  Kto Drejtoreshkat e Sami Frasherit sjane hic ne terezi.Jane kthyer ne kafshe dhe babezi per lek.Kujdes se posti iken shpejt.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

7 gabime FATALE që i bëjmë lëkurës sonë kur flemë me make up