Lista e plotë ende mister, zbulohet se kush do të jetë kandidati i PD-së për Gjirokastrën

Lista e plotë ende mister, zbulohet se kush do të jetë kandidati i PD-së për Gjirokastrën

Shemsho Lamaj është kandidati i Partisë Demokratike për qytetin e Gjirokastrës për zgjedhjet vendore që do të mbahen më 14 maj. Bëhet e ditur Lamaj ka marrë miratimin e kryesisë dhe ka pranuar këtë angazhim.

Partia Demokratike ende nuk e ka bërë publike numrin e bashkive ku do të ketë kandidatë për kryetarë bashkie. Deri tani ishin përmendur 18 emra, por Korça dhe Lezha janë tërhequr nga gara, ndërsa kandidatët e Vorës, Kurbinit dhe Librazhdit janë refuzuar nga kryesia.


Lajmi kryesor:

14 Maji/ Çfarë po ndodh me kandidatët e PD së Alibeajt, tërheqje nga gara dhe refuzim nga Kryesia! Nisin sulmet ndaj Roland Bejkos


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?×

Lajmi i fundit

Gjendet i vdekur në qeli 'Unabomber', Ted Kaczynski terrorizoi SHBA me 16 shpërthime! Bombat i bënte në shtëpi e i dërgonte me postë

Gjendet i vdekur në qeli 'Unabomber', Ted Kaczynski terrorizoi SHBA me 16 shpërthime! Bombat i bënte në shtëpi e i dërgonte me postë