Lobimi në SHBA/Balla: Basha gënjeu edhe tek pragu i derës së Prokurorisë

Lobimi në SHBA/Balla: Basha gënjeu edhe tek pragu i derës së Prokurorisë

Kryetari i grupit të PS-së, Taulant Balla ka reaguar pas deklaratës së prokurorisë, që theksonte se PD-ja ka paguar për lobim në SHBA 650 mijë dollarë, të cilat nuk i ka deklaruar.

Postimi i plotë
Ju që i shkoni pas një njeriu si ky, i vetmi që gënjen edhe tek pragu i derës së Prokurorisë, si mund t'ia lejoni vetes t'ju tërheqë për hunde një matrioshkë si Lulzim Basha! Me lehtësinë e genjeshtarit profesionist ai thotë që hetimi për financimet e PD ka nisur me kërkesë të PD një vit e gjysëm më parë!!!

Po ai kallzimi im ndaj tij për këtë çështje pse u bë? Po FBI dhe Departmentit Amerikan të Drejtësisë, ky i'a ka kerkuar hetimin për veten? Po autoriteteve skoceze mos ua ka kërkuar Lulzimi të kryejnë hetimet për gati 1 milionë dollarë të padeklaruara, që i dolën në Amerikë si para ruse? O ju njerez që ju sjellë verdallë Lulzimi, thirrini mendjes e mos u beni kukulla të kësaj matrioshke gënjeshtare!


Lajmi kryesor:

Lobimi i PD-së në SHBA/ Vjen reagimi i para nga PS-ja, Balla: Gënjeu te dera e prokurorisë


  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Eksperti: Nuk ka shifër sesa familje preken! Zv.ministri tregon shifrat nga telefoni: Janë 39 mijë abonentë që do paguajnë më shumë

Eksperti: Nuk ka shifër sesa familje preken! Zv.ministri tregon shifrat nga telefoni: Janë 39 mijë abonentë që do paguajnë më shumë