'Lojtar i tmerrshëm', Scottie Pippen akuzon Micheal Jordan

'Lojtar i tmerrshëm', Scottie Pippen akuzon Micheal Jordan

Scottie Pippen dhe Michael Jordan

Miqësia e madhe mes Scottie Pippen dhe Michael Jordan si duket nuk ekziston më, pasi ai nuk është se e ka më qejf legjendën amerikane të basketbollit. “LeBron James do të jetë lojtari më i mirë nga pikëpamja statistikore që ka luajtur ndonjëherë basketboll”, ka thënë fillimisht Pippen.

Në një intervistë me Die-Hard Chicago Bulls Fans, Scottie Pippen, i cili formoi dyshen më 'vdekjeprurëse' të NBA me Michael Jordan në vitet 1990, bëri një koment goditës për krahasimin e pafund mes ish-shokut të tij të skuadrës dhe LeBron James.

“Kam parë Michael Jordan të luante përpara se të shkoja te Bulls. Ai ishte një lojtar i tmerrshëm, një lojtar i tmerrshëm për t’u parë. Ishte e gjitha 1 kundër 1, të gjitha goditjet e këqija. Papritur, ne u bëmë një ekip dhe filluam të fitonim gjithçka dhe bota harroi se kush ishte”, vijoi Pippen.

Michael Jordan dhe Scottie Pippen

Ish-lojtari i Bulls beson se LeBron James është një lojtar më i mirë ose më shumë se Jordani, por kur bëhet fjalë për statistikat, legjenda e Chicagos pranon njëfarë epërsie të James.

“Unë nuk e di kush është më i mirë, është një lojë ekipore”, përfundoi ish-basketbollisti amerikan. Nuk është hera e parë që Pippen pozicionohet në favor të LeBron. Diçka e papritur, duke marrë parasysh gjithçka që ai dhe Jordan kaluan te Bulls.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Dita botërore e zemrës, konsulta falas në pedonalen e Tiranës! 90 mijë të prekur nga sëmundje kardiovaskulare në vend

Dita botërore e zemrës, konsulta falas në pedonalen e Tiranës! 90 mijë të prekur nga sëmundje kardiovaskulare në vend