Lufta/ OKB: 800 mijë njerëz po largohen nga Rafah

Lufta/ OKB: 800 mijë njerëz po largohen nga Rafah

Organizata e Kombeve të Bashkuara thotë se 800 mijë njerëz po largohen nga Rafah për shkak të luftimeve të vazhdueshme. Media Al Jazeera shkruan se në 24 orët e fudnit, të paktën 64 palestinezë kanë vdekur pas sulmeve izraelite në Rripin e Gazës.

Ndërkohë, zëdhënësi i ushtrisë izraelite, Daniel Hagari tha në një konferencë për shtyp se ushtria kishte gjetur trupin e pajetë të një tjetër pengu në Rripin e Gazës. Pengu ishte Ron Benjamin, 53 vjeç, i rrëmbyer nga Hamasi në mëngjesin e 7 tetorit.

Hagari shpjegoi se Benjamin u vra nga terroristët e Hamasit më 7 tetor pranë Mefalsim dhe trupi i tij u mor deri në Gaza. Trupi i tij, saktësoi ai, u gjet së bashku me Itzhak Gelerenter, Amit Buskila dhe Shani Louk në operacionin e së enjtes mbrëma.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Dashuria me shikim të parë është e mundur... Çfarë parashikojnë yjet për ju sot

Dashuria me shikim të parë është e mundur... Çfarë parashikojnë yjet për ju sot