Mbyllen portalet, Basha: Prokuroria të nisë hetim, po dhunohet fjala e lirë

Lulzim Basha nëpërmjet një deklarate i ka bërë thirrje prokurorisë që të nisë hetimin për dhunimin e fjalës së lirë nga qeveria, për shkak se disa portale dhe faqe Facebook-u janë mbyllur kohët e fundit.

Basha e ka quajtur këtë gjë si kriminale.

“Të shfrytëzosh këtë fatkeqësi për të mbyllur portale, faqe fb e rrjete të tjera sociale dhe të kërcënosh gazetarët nga mëngjesi në darkë vetëm pse janë kritikë me qeverinë dhe sjellin zërin e qytetarëve të lënë në harresë dhe pa asnjë ndihmë, është kriminale. Kjo është mënyra për të mbytur zërin e qytetarëve dhe të vërtetës që vjen përmes medias dhe portaleve të ndryshme. Prokuroria duhet të nisë menjëherë hetimet për dhunimin e fjalës së lirë nga qeveria. Me Kushtetutë dhe ligj kjo përbën një krim të rëndë që duhet ndëshkuar", thotë Basha në një reagim për mediat.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?

Komento

Komente

 • Arbëri: 03/12/2019 23:22

  Jo vetëm të mbyllën , por edhe penalisht të ndiqen...!!! Këto portale qen duke e qmendur këtë popull ...!

  Përgjigju
 • Krimineli: 03/12/2019 09:29

  O lyl kriminel hajdut po a i ke par ti se çfar shkruajn kto portale ? ? ? Apo kto lloi monstrash të gënjejn 24 or pa pushim o lyli hajdari im. O lyl ske faj ti se ti do plumbin në ball se ata që vrave ti në 21 janar njerzit e tyre sjan burra. Se po të ishin burra ty dhe qenin bajg kriminelin fytyr lugat mal9k salheun ju k8shin çuar në botën tjetër. Prandaj ti ke të drejt të grish sallat o pis edepsëz bur.

  Përgjigju
 • Lyl hajdut kriminel: 03/12/2019 09:08

  O lyl shal ngjitmi a e ke par se çfar bëjn ato portalet e tua o hajdut kriminel. E e pe si u Shaun njerzit nga anarshia që bëri krimineli qen bajg malok salheu jot o Monster.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Gjykata e Apelit rrëzon padinë e përmbaruesve ndaj Ministrisë së Drejtësisë