Medvedev: Plumbat e uraniumit do të hapnin kutinë e Pandorës

Medvedev: Plumbat e uraniumit do të hapnin kutinë e Pandorës

1679307294_140122184610amandmitrymedvedev.jpg

"Ukraina duhet të peshojë pasojat e përdorimit të predhave të uraniumit" të furnizuara nga Perëndimi dhe të vendosë nëse dëshiron të "hapë kutinë e Pandorës". Kështu tha zëvendëskryetari i Këshillit të Sigurimit Rus Dmitry Medvedev tha në një intervistë për mediat ruse dhe përdoruesit e VKontakte, sipas raporteve të TASS.

“Unë mendoj se për momentin njerëzit që mbeten ende në shtetin e Ukrainës duhet të mendojnë nëse duan të përdoren armë të tilla. Janë ata që po hapin kutinë e Pandorës. Janë ata që e bëjnë këtë, jo anasjelltas”, tha ai. Më pas, Medvedev e përcaktoi si "të papërshtatshme të flitet për kohën e përfundimit të operacionit special, pasi ky vlerësim mund të jepej vetëm nga presidenti rus Vladimir Putin".


Lajmi kryesor:

Biden: Kina nuk ka dërguar armë në Rusi! Mister helmimi i kundërshtares së Putin! Ministri ukrainas ngre alarmin për centralin bërthamor të Zaporizhzhia-s


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Ksamil, destinacioni i preferuar i të huajve në jug! Operatorët turistikë: Ka përmirësim në infrastrukturë, por problem mbetet trafiku!

Ksamil, destinacioni i preferuar i të huajve në jug! Operatorët turistikë: Ka përmirësim në infrastrukturë, por problem mbetet trafiku!