Meta shpërthen ndaj Ramës: Qen bir qeni, ka të bëjë me një president nga Skrapari (VIDEO)

Presidenti duket se e ka shthurur fjalorin e tij ndaj kryeministrit Edi Rama. “Çfarë kërkon ky, të bëhet mbret apo të bjerë dëshmor”?

Pikërisht kjo deklaratë e kryeministrit duket se ka sjellë një reagim të ashpër të Metës këtë të premte në studion e Zonë e Lirë.

Meta e ka etiketuar Ramën si "qen bir qeni".

Arian Çani: Tani kjo të bëhet mbret nuk është e vështirë, por të bjerë dëshmor, çfarë domethënë kjo? Ma deshifro pak se ti e njeh këtë personazh prej vitesh. Ç’është ky kod, se ky kod më duket, kod i frikshëm madje.

Ilir Meta: Tani e para njëherë që të frikësohet luani nga lepuri kjo nuk ndodh, e para. E dyta, lepurin e kanë kapur në çark dhe nuk i thotë dot popullit shqiptar që unë jam peng. Ia kam thënë edhe më përpara që aq trim sa Izetbegoviçi nuk është. Ish-presidenti i Bosnjë Hercegovinës dhe kur e kapën serbët peng në aeroportin e Sarajevës, i bënë një tradhti kombëtare kur u kthye nga Portugalia, edhe i vunë pistoletën tek koka dhe i thanë se nuk pranoi marrëveshje në Portugali zotëri thuaji atij zv/presidentit që t’i tërheqë këta. E lidhën. I tha jam Presidenti i Bosnje Hercegovinës. I thanë President ku je. Po tha Unë jam peng tha ju vazhdoni luftën. Ata nuk e vranë sepse do ta bënin pesë herë më shumë hero. Kjo meriton një duartrokitje për atë burrë shteti.

Arian Çani: Një bigup për Izetbegoviçin. Reagim.

Ilir Meta: Kjo ishte për ti bërë të qartë se ai bën i fortë me shqiptarët duke shpërdorur mbipushtetet që i ka vjedhur, i ka grabitur, më antikushtetuese, etj., por meqë thotë dëshmor, ai është një këlysh blloku që ka të bëjë me një President nga Skrapari, e para. E dyta, ta dëgjojë ai dhe shqiptarët, po i them sot mos guxo të provokosh trazira në Shqipëri siç ke bërë për këto vite për llogari të Sorosit dhe për llogari të miqve të tu serbë. Nuk ke të bësh me Ilir Metën, por me 10 mln shqiptarë, prandaj nuk del në studio ai. Çuni Kristaqit që u thotë shqiptarëve në parlament që jam krenar për babain tim. Pse partizan e kishte babain ai. Babai i tij ishte 10 vjeç kur mbaroi lufta. Jam krenar pse ka varur Havzi Nelën. Dakord, në vitin ’88. Kështu që duhet t’i kemi gjërat të qarta, i kam paralajmëruar miqtë dhe armiqtë e Shqipërisë, kodet e këtij nuk i llogaris fare. Ky është një zero me hiç për dy minuta. Ati të ketë kujdes se ka 4 vjet, 5 vjet që provokon vendin tonë, vë në diskutim në mënyrën më tradhtare kufijtë e Kosovës, bën lojë për të ngatërruar Shqipërinë me vendet e tjera, për ta futur si sanduiç, sa andej sa këtej. Zotëri, ka ardhur momenti që këtu do të ketë një ndarje përfundimtare midis shqiptarëve dhe shqipfolëse, midis patriotëve dhe tradhëtarëve, midis të shiturve dhe atyre që duan Shqipërinë. Kjo që ka thënë ai është një gabim shumë i madh se unë e kam lajmëruar që në Pogradec. Më dëgjo me vëmendje.

Arian Çani: Mund të na e kujtosh.

Ilir Meta: Ajo që kam thënë unë, kam bërë një paralele me Kilin, ku ndodhi një grusht shtetit kundër një presidenti Legjitim, por i cili për disa politika shumë të majta e futi vendin në një kaos që i dha një pretekst ushtrisë dhe gjeneralit Pinoçeti për të bërë atë që bëri. Ai u tregua burrë, për aq sa bëri qëndroi deri në fund.

Arian Çani: Aliende.

Ilir Meta: Ndoshta ky këtë ka parasysh. Unë i them që ti s’je Pinoçet, je pinok, ti je një mashtrues dhe unë s’jam Aliende. Unë jam Ilir Meta dhe unë jam nga Skrapari. Këtë ta dish mirë ti dhe kushdo tjetër.

Arian Çani: Ka vajt keq puna.

Ilir Meta: Jo. Mua të më thotë ai dëshmor, ai qen bir qeni. Ai që thotë Vojo Kushi. Vojo Kushi është president sot, janë 10 milionë shqiptarë Vojo Kush. Këtë ta dish ti dhe ata maskarenj, diplomatë kingfilmat e tu që vë në telefon që ti thonë Presidenti mbasi Venecia thotë Ardian Dvorani shkatërroi gjykatën Kushtetuese, ti thonë, prano ti këtë se ndryshe do dalësh kundër nesh. I thuaji Sorosit të vijë të bëjë investime. Të zbrapsë Sorosi Shqipërinë për llogari të veta, kjo nuk ndodh. Ta kam thënë para dy vjetësh se keni 5 vjet që mbani peng këtë vend e këtë shtet. Pikë.

E.M./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se po shkojmë drejt një izolimi të dytë?

Komento

Komente

 • Ceni: 01/11/2020 22:56

  Likja e ha te gjalle ram rrumpallen

  Përgjigju
 • vjosa: 31/10/2020 17:18

  SI NUK del nje avni rustem t'ia numeroje ne balle ketij hajduti president....ne kohen e xhaxhit kush vidhte shtetin hante plumbin ballit........

  Përgjigju
 • robi: 31/10/2020 15:15

  Qeni qe leh nuk te ha populli, prandaj o gjigand ec i sigurte drejt mandatit te trete . Shkofte ne te s'emes Nafije dybeku i babaxhikes.

  Përgjigju
 • Presidenti KRIMINEL që ka VRARË BIJ NËNASH tek Mali me GROPA: 31/10/2020 14:41

  Ilir Muta është NJERIU më i URRYER i KOMBIT SHQIPTAR , dhe do ta PAGUAJ me KOKËN e tij dhe FAMILJARËT e tij OBEZË , NUK do ta GËZOJNË KURRË PLAÇKËN e VJEDHUR , nga Likja i Çepanit të Skraparit të NDYRËSIRAVE , bashkë me FUNDËRRINËN (BABA MONDIN e ZI ) , që gjoja përfaqëson Kryegjyshatën e Bektashinjëve !! Likja i ZI nga ÇEPANI , do INAGUROJ edhe BURGUN e REÇIT i pari , sepse ky BURG u NDËRTUA POSAÇËRISHT për Like KËRRMËN dhe HAJDUTIN e RËNDOMTË të THESARIT të SHTETIT , qè kjo GJĒ edhe në REPUBLIKËN E BANANEVE në ZIMBABWE , NUK ka ndodhur , që ishte DIKTATURË PËR 40 VJET , dhe kur MUGABE iku nga PUSHTETI , NUK e preku FLORIRIN dhe THESARIN e SHTETIT , kurse Likja FSHATAR dhe ZEMËR ZI , ju turr me Kokë gjithçkaje dhe GRABITI , PLAÇKITI dhe ZHVATI gjithçka në SHQIPËRI , si MYSYBET i MALLKUAR dhe si SHKËRDHATË HILEQAR !! PO vjen dita që Likja SURRAT ZIU do ti PAGUAJ me KOKËN e tij dhe KOKËN e FAMILJARËVE të tij , të gjitha ZULLUMET , VRASJET , VJEDHJET dhe GRABITJET që ka bërë këto 30 VJET ⚖⚖⚖⚖⚖

  Përgjigju
 • populli: 31/10/2020 14:36

  Te lane ne rruge ato qe u sherbeve.. Ti sduhej te ishe koka e turkut o liro.. Ujku u fsheh serish

  Përgjigju
 • Pjetri pri puke: 31/10/2020 13:18

  Kam degjuar se Skaparllijte shquhen per sigurimsa dhe spiune (jo te gjith Skraparllijt) por 90 % e tyre.

  Përgjigju
 • Labi Vlore: 31/10/2020 12:53

  Shqiperia nuk eshte Skrapari mor i mjere. Kujdes se ne zjarrin qe kerkon te ndezesh do digjesh vete i pari, barbarisht. Shqiptaret nuk jane me ty, por me Edi Ramen, i cili nuk i ka duart e lyera me gjak. Duart me gjak i ke te lyera ti dhe Sali Serbomadhi. Kujdes i dashur President Mjeran. Edi Rama nuk eshte i vetem ne lufte.

  Përgjigju
 • Niku: 31/10/2020 12:10

  Nje Qen qe bene gam gam sic eshte presidenti jone te ha mutin ,na tregoka dhe trimerine ky bastard qe ka vjedhur 30 vjet popullin.

  Përgjigju
 • Arku: 31/10/2020 11:33

  As një i dehur nuk flet në kete menyre

  Përgjigju
 • Redon Bardhi: 31/10/2020 11:27

  Mjeshtrin e madh Kristaq Rama e shohim, prekim e shijojme ne shume vepra kombtare e identitare, kudo neper Atdhe. Keto vepra artistiko-kombtare i kane qendruar mire e bukur sfidave te te gjitha kohrave e ngjyrave, artistike e pseudo, kombtare e pseudo, identitare e pseudo, duke i sfiduar kurdohere me dinjitet te palekundur ato. Ndersa prinderit e Ilirit, Rexhep dhe Fiqirete Meta "te shkrete", kush i njeh? Urojme ta kthejne ne vatren e tyre "Balon qe po ua ha tenja, se e ka te keqen brenda"

  Përgjigju
 • krimineli: 31/10/2020 11:12

  Likja pa dashje nxori edhe nje sekret te tij duke dekllaruar se po e provokoi edhe nje here ramsi e likuidon per 2 minuta. Sic ka tendtuar te bente me tom doshin dhe mhill pufin qe tentoi ti vriste por e pikasen para kohe.

  Përgjigju
 • dobici i dobicave Arjan Cani: 31/10/2020 11:08

  Arjan Cani eshte nje dobic i sofistikuar beri gjene me te cmuar per Ramsin, e futi aq bukur ne kurth Presidentin qe eshte rote*ari nga Skrapari dhe pa e kuptuar fare meta u tregua i trashe tregoi idjotizmen e tij duke shitur pordhe qe eshte nga skrapari qe do te thote ro*ekari. Bravo Cani na tregove dhe na paraqite nje president te pjerdhur nga trute.

  Përgjigju
 • Kuksian: 31/10/2020 11:04

  Hajt se de shofish skraparin shoki me kamb perpjet

  Përgjigju
 • Xha temja: 31/10/2020 10:57

  Sa te vin ata ustallaret nga andej ta shikojm sa cub je ti mor mut muti kur te ta qin nenen mu ne ver te te marrin si cop lecke hajdut ordiner

  Përgjigju
 • JamKushJam: 31/10/2020 10:34

  Te mos ishte Arjani Carlatani nuk do dilte ne pah Iliri hajdut Floriri

  Përgjigju
 • Ka ik: 31/10/2020 10:20

  Dje me te vertete ishte bere per gjynah, ta kishte mare per interviste kantidati per deputet Jul Deda te pakten se e ka dhe mik :) Nje ore gallate me Canin i ftuar Donkishoti i Skraparit. - Do tu prij 3 mil shqiptareve te shpetoj Monen e Tobozes

  Përgjigju
 • AltinTop: 31/10/2020 09:34

  President i perfshire ne skandalet e pasaportave...kto e therrasin ne studio per te ofenduar Ramen... asnje pytje per skandalin presidencial... Tv KLAN njelloj si Koha Jone e Nikolle Lesit...

  Përgjigju
 • Berat: 31/10/2020 09:01

  Je nga skrapari e kujt i plasi K...i

  Përgjigju
 • Sidi: 31/10/2020 09:00

  Emisioni i djeshem tek ordineri Cani dhe ato vemjet qe merrnin pjese, ishte cfaqa me shemtuar e servilizmit te pseudo analisteve qe e rrethonin dhe presidentit nga Skrapsri.Kulmi ishte kur shihje Rakipllarin qe me Ramen beri sjellje prej rrugaci ,dukej i kenaqur qe shihte Meten kur shante kryeministrin Rama ,duke e quajtur dhe klysh blloku ,kur dihet qe Rama nuk ka pasur lidhje fare me te.Meta dukej shume acaruar nga vet gabimet kushtetuese qe ka bere dhe bllofi me votimin e kodit zgjedhor ,qe nuk eshte gje tjeter por shembull i Sueduse,kroacise dhe austrise .Dil me lista te hapura dhe fito po qe i zoti .Me 25 Prill do jete referendum por kundra teje dhe opozites se rruges.Sa per legjitetit te parlamentit me kushtetute ja jep populli dhe askush tjeter

  Përgjigju
 • FATMIRI: 31/10/2020 08:58

  MBREN TE ÇANI ISHIN MBLEDHUR PLERAT ME NE KRYE PLEREN E SKRAPARIT PERVEÇ MONA Ba**ELLES NUK TE VJEN KUSH MBRAPA O HAJDUT ORDINER POPULLI TE NJEF ÇA MUTI JETI MOR TURPI MADH PRESIDENTI I NJE VENDI FLET SI RRUGAÇ ORDINER SA PER REVOLUCIONIN DO TA RREGULLOJN ATA 8000 TRUPAT AMERIKANE QE DO TE VIN NE JANAR MOS U BEJ MERAK

  Përgjigju
 • Faik: 31/10/2020 08:42

  Like ditèziu more fund : dorèzohu Like Fshatari dhe Krimineli , sepse tè zunè HAKAT e 3 Milion SHQIPTARËVE , qé tè kanè MALLKUAR nga 10 herè nè ditè , pèr VRASJET qè ke bérè mbrapa DAJTIT , VJEDHJET , GRABITJET etj etj etj etj ! ! Dorèzo gjènè e VJEDHUR vet Like , sepse do ti marrin me DHUNË , dhe NUK SHPÈTON dot kètè radhè , PA 10 BURGIME té PÈRJETSHME , sepse ke bèrè KRIME PAFUND .⚖

  Përgjigju
  • Gjytrymi: 31/10/2020 09:25

   Faik,mesazhi likeleshit eshte i qarte: RAMA TE MARRE MANDATIN E TRETE SI KRYEMINISTER I SHQIPERISE ME 25 PRILL 2021 SE VETEM KESHTU LIKELESHI I SHKON DERI NE FUND MANDATIT TE PRESIDENCES DHE SIGURON PASURINE E VJEDHUR E TE GRABITUR ME VRASJE E ME PUSHTET.

 • Mondi: 31/10/2020 08:21

  Shkelqesi cani ta futi se qe ti zogu I xhaxhit ke rrjedhur e dinim po cani u tha edhe atyre qe se dinin shikoni ca koqe kemi per president nje rrote k.... nga skrapari

  Përgjigju
 • Beni: 31/10/2020 08:10

  Nga Skrapari , sa per te qeshur

  Përgjigju
 • Alba: 31/10/2020 05:36

  Kush I ka thene ketij se ka 10 million shqiptare nga prapa?

  Përgjigju
  • Shkodra: 31/10/2020 15:08

   Do i ket then Monika

 • Maliq: 31/10/2020 05:15

  Lere ate vend se nuk eshte per ty ,ik largohu largohu,nuk te Duan shqiptaret ,rroft Shqiperia

  Përgjigju
 • dulja: 31/10/2020 05:13

  ike ore hajdute i floririt ,nje here thua do vrase veten si aljentja ,ike shkove pere leshe o nip i duckes

  Përgjigju
 • Une: 31/10/2020 01:01

  Ik o loqe se nuk pjerdh shume njeri se nga je

  Përgjigju
 • meri: 31/10/2020 00:21

  Eh...mor zullumqar i Skraparit,ke vjedhur aq shume sa,ke filluar te rrjedhesh nga fiqiri.Skraparllinjet duhet te ndjehen te turperuar prej teje.

  Përgjigju
  • Blenard: 31/10/2020 07:44

   Po ne jemi te turperuar nga ky pis

 • ymeri: 31/10/2020 00:18

  O QEN MUTI ,,O QEN I SKRAPARIT ,,EDI RAMES TIA RRUASH TO...ET.....

  Përgjigju
 • inxhinieri: 31/10/2020 00:10

  Jo kingfilmat, por Kim Filbat. Nje pershendetje per ambasadoren amerikane

  Përgjigju
 • Hunglateri: 30/10/2020 23:53

  Ilir Meta nga Skrapari ... eshte vec koqekandari

  Përgjigju
 • Albanistan: 30/10/2020 23:50

  Si paska dal akoma Vera dhe rakia që pinte dhe i binte tavolinës.. Hahahahahahaha o cfar legeni, po dhe Ramës mirë ti behet se ai e bëri prsident

  Përgjigju
  • JamKushJam: 31/10/2020 10:30

   ...ishte taktike politike po dhe e vetmja menyre per te vazhduar reformen ne drejtesi. S’e ka thene kot Rama: jam dy hapa para, sa here kane bere ndonje manover politike keta opordhzitaret e rruges!!!!!!!

 • Qytetari: 30/10/2020 23:49

  Epo kur u bë edhe bytha katunarit te zere me goje Kristaq Ramen, u shofte ky vend. Mjer ne në dore te kujt kemi ngel.

  Përgjigju
 • Ilirjan: 30/10/2020 23:28

  Po rreshket perdite e me shume. Njerez te deshperuar kryejne veprime te deshperuara. Vetem kemisha e forces e shpeton.

  Përgjigju
 • Genti: 30/10/2020 23:14

  Ik mor burre shkerdhate

  Përgjigju
 • Pelioni: 30/10/2020 23:13

  Po lëreni o Çani këtë,se ky ndyn studion,ky të qelb era raki,ky është gjithmonë tapë topi,të keqen o baftiari,të paktën baftiari di më këndu,ndërsa likja pëllet nuk këndon,pasi ajo është melodia e tij, Çani dizifekto studion se nëpër ato kioskat e Bathores s'dihet çfar mikrobi ka marrë,e do marrësh me qafë të ftuarit në studio dhe veten Çani,mos harro i mbyturi të mbyt. Sa për trim këtë e rref Mona 3here në ditë,ku të dhëmb e ku të djeg,tamam si gomarin e baba tasit.

  Përgjigju
 • Iris: 30/10/2020 23:13

  30 Tetor 2020 = Historike! Presidenti I republikes te Shqiperise,Ilir Meta peson /A NERVOUS BREAK-DOWN/gjate nje emisioni televiziv,perpara publikut mbare-kombetar.

  Përgjigju
 • Skandaloze: 30/10/2020 23:10

  Arjan Çarlatani Vanitoz e Pervers me Krye Katunari Mundës e Miliarder..!..ku asht Populli i ndershëm e të mirët e trimat e Shqipnisë...

  Përgjigju
 • Endri: 30/10/2020 23:10

  O katunar Skrapari, cfare ka bere ky popull te degjoje brockullat e nje qelbesire, hajdut i paskrupullt. Gjuha e shthurur tregon qe je mbushur mire. Dashte Zoti madh dita qe te te kercasin hekurat qofte sa me afer o qelbesire

  Përgjigju
 • Bobo: 30/10/2020 23:04

  Hale Meta na qelbi te gjithe.Gjithe ai qenef Skrapari

  Përgjigju
 • Monika qe do ti haj veshin: 30/10/2020 23:03

  Ham!Ham!Ham!

  Përgjigju
  • O tej: 31/10/2020 11:42

   Veshin dhe ...carin

 • O mutmuti: 30/10/2020 22:57

  O president leshi hajt robt ku ti kesh

  Përgjigju
  • Astreni: 31/10/2020 18:03

   Ilir Meta e ka ndertuar te gjithe karrieren e tij politike ne kurriz te propagandes anti-Berishe.Kur rrethanat politike ne Shqiperi ishin ne favor te kesaj propagande,ai e shfrytezoi plotesisht ate,duke arritur sukses te madh.Mos i besoni atij njeriu(Ilir Metes).×

Lajmi i fundit

John

LVV fiton Podujevën, Lista Serbe nuk e lëshon Mitrovicën e Veriut