'Mimoza Llastica' kandidate për Këshillin Bashkiak të Himarës

Aktorja Zhaklina Dhimojani

Quhet Zhaklina Dhimojani por publiku e njeh si "Mimoza Llastica". Është roli që ju besua të luante në film që i dha famë dhe e bëri një prej personazheve më të dashura për shumë vite.

Zhaklina ka pranuar të garojë në zgjedhjet e 30 Qershorit si kandidate në listën e Partisë Socialiste për Këshillin Bashkiak të Himarës.

Ajo renditet e gjashta në këtë listë të dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

m.v./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • garip: 20/05/2019 08:20

    kjo o nona silikonit me

    Përgjigju