Miqësorja me Armeninë, Hysaj: Të rinjtë s'e kuptojnë mirë peshën e ekipit, e mbyllim me fitore

Miqësorja me Armeninë, Hysaj: Të rinjtë s'e kuptojnë mirë peshën e ekipit, e mbyllim me fitore

Elseid Hysaj

Mbrojtësi Elseid Hysaj foli për mediat para miqësores që Shqipëria luan me Armeninë në "Air Albania". Për shkodranin nesër në 17:30 kuqezinjtë duhet ta mbyllin vitin me fitore.

"Besojmë se duhet ta marrim një fitore, ka qenë vit i vështirë pasi ky vit që kaloi nuk ka dhënë asnjë fitore. Kemi pasur momente të mira dhe të këqija, djemtë e duan një fitore nesër.

Miqësoret me lojtarët e Superligës - Kam takuar djemtë e rinj, janë të rinj dhe të edukuar, qëndrojnë në vendet e tyre dhe stërviten mirë. Duhet "luftë" për një vend në Kombëtare. Edhe në ndeshjet e kaluara kemi pasur dëmtime, çdo njeri që vjen këtu të japë maksimumin. Është një ëndërr e fëmijërisë të veshim këtë fanellë. Të jemi në Euro 2024 dhe për këtë të bëjmë më të mirën.

Skuadra dhe grupi - Duhet të jemi më të bashkuar, ka të rinj që s'e kuptojnë mirë. Kështu e ka futbollit, ta kuptojnë që mund të japin më shumë se çfarë kanë treguar. Duhet të luajmë gjithmonë si me Italinë, të vlerësojmë çdo kundërshtar dhe të shpresojmë për fitore.

Tifozët - Me Italinë do ishte plot stadiumi, Italia sjell tifozët në stadium dhe nuk donin ta humbisnin. Ne japim maksimumin për tifozët dhe ata për ne", tha Hysaj.


Lajmi kryesor:

Edy Reja mendon për rinovimin: Nga sot e tutje asnjë lojtar pa dëshirë në Kombëtare, edhe Osmanët e patën të vështirë t'iu pushtonin! Elsi Hysaj: E mbyllim me fitore


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet