Mjeku shqiptar vjen nga SHBA-ja në ndihmë të banorëve të prekur nga tërmeti

Mario Ademaj

1575398805_mar.png

Mjeku shqiptar që jeton në SHBA, Mario Ademaj i cili është bërë i njohur pasi sa herë vjen në Shqipëri jep ndihmë shëndetësore falas, ka nisur ditë më parë një fushatë mbledhje ndihmash kryesisht ilaçe, për të dëmtuarit nga tërmeti.

Ademaj shkruan se është kontaktuar nga qeveria,  i cili e ka ftuar t’i dorëzojë ndihmat që t’i ndajnë ata.

Ai është shprehur se e ka refuzuar këtë kërkesë, pasi ndihmat do t’i shpërndajnë vetë.

Mjeku i falenderon të gjthë ata që e ndihmuan për mbledhjen e fondeve dhe se është në gatishmëri të të gjithë shqiptarëve që kanë nevojë.

Postimi i Marios


Lajmi kryesor:

SOLIDARITETI/ FMN jep 87 milionë euro për Shqipërinë, zbulohet shuma që është mbledhur në e-albania


E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të mbahen zgjedhjet parlamentare me lista të hapura?×

Lajmi i fundit

John

Policia masa për derbin Tirana - Partizani: Nuk do lejojmë grumbullimin e tifozëve, monitorim edhe lokaleve