‘Muzika ime ka vdekur!’, ‘pikëlloi’ fansat pasi fshiu të gjithë këngët nga YouTube, Çfarë po ‘kurdis’ Flor Mumajesi?  

‘Muzika ime ka vdekur!’, ‘pikëlloi’ fansat pasi fshiu të gjithë këngët nga YouTube, Çfarë po ‘kurdis’ Flor Mumajesi?  

Këngëtari i njohur, Flori Mumajesi

Balandat dhe hitet e krijuara nga këngëtari i njohur Flori Mumajesi padyshim që ka ‘pikëlluar’ fansat e tij, por edhe adhuruesit e ndonjë kënge plot kuptim siç artisti shquhet që i bën.

Artisti i njohur ka fshirë të gjitha këngët nga You tube me pretendimin se muzika e tij ka vdekur tashmë. Në fund, këngëtari u shpreh se është shumë mirë dhe se mund ti rikthehet muzikës.

 “Unë kam fshirë të gjitha këngët e para tre muajsh në kanalin tim zyrtar, 45 vepra, më erdhën nja 10 mesazhe ‘pse nuk e shikoj më këtë këngën’. Këngën “Me Fjalë të Vogla”, këngën “Plas”, këngën “Thjesht të Du”, ka tre javë që nuk janë në “YouTube” dhe s’do janë as në “Spotify”. Deri dje ishin, jo më kot e vura këngën mbrëmë, sepse këto kohë kam pasur atë aktivitetin që i zgjoja njerëzve memorien për të parë e për të vërtetuar a mungonte kënga “Me Fjalë të Vogla” për shembull që është pikë e dobët, “Plas”, “Thjesht të Dua.”
Jam shumë mirë, mund të bëj muzikë prapë, por është më mirë të shkosh në fund të detit dhe të marrësh vrull”.

Por sigurisht të gjtihë ndjekësit e tij besnik mesa duket “nuk e kanë lënë rehat” këngëtarin. Flori u shpreh se ka pasur trafik mesazhesh dhe telefonatat për të cilat artisti u shpreh se do u dedikojë një rrëfim, ose takim live, audio apo video.

“Kam pasur trafik mesazhesh, telefonatash, në Whatsapp, në Instagram. Edhe gazetarët më kanë kërkuar prononcime, të bëjë intervista. Të gjithë ju që më keni shkruar shumë, po shumë, meritoni një rrëfim. Meritoni një takim me mua, në mos live, në video, në audio. Sonte në Instagram, si thoni?”, shprehet Flori.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Fabiol: 08/11/2022 16:36

  E gjithe kjo behet per Elvana Gjaten. Dedidkimi me kengen Thjesht Te Du i kushtuar Elvanes i ka hapur probleme te medha. Prej vitesh ekziston nje xhelozi e semure nga Ervin Mata. Kjo eshte lehtesisht e verifikueshme.

  Përgjigju
 • eni: 08/11/2022 10:00

  o flori je mret je flori .

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

'The Travel': Shqipëria, vendi që të magjeps me ngjyrat e gjalla të vjeshtës

'The Travel': Shqipëria, vendi që të magjeps me ngjyrat e gjalla të vjeshtës