‘Nuk jam b*thë lëpirës’, i thanë se viktimizohet, reagon Flor Mumajesi: Unë nuk synoj për trofe e kupa, s’mi nxë studioja

‘Nuk jam b*thë lëpirës’, i thanë se viktimizohet, reagon Flor Mumajesi: Unë nuk synoj për trofe e kupa, s’mi nxë studioja

Këngëtari, Flori Mumajesi

Këngëtari Flor Mumajesi duket se nuk është në paqe me veten e tij. Me vendimin për të fshirë të gjitha këngët e tij, Mumajesi pikëlloi jo pak fansat besnik prej vitesh. Por mesa duket, siç qartazi edhe ai e tregon, Flori është i mërzitur edhe për disa deklarata në të cilat e cilësojnë si artist që viktimizohet. Pa përmendur emra, artisti ka reaguar ashpër ndërsa theksoi se nuk është servil.

Në videon e tij të gjatë, Flori i drejtohet dikujt duke e quajtur “Ajo”. Sipas saj këngëtari është viktimizuar me gjërat që ka kaluar. Sakaq ai thekson se nuk është një njeri servil apo b*thë lëpirës.

“Me sa duket ajo u influencua nga komentet, ka harruar që katër vitet e fundit kam kaluar një tmerr, një horror dhe prapë jam këtu, i viktimizuar sipas saj. Ka harruar që unë kam vdekur për së gjalli, më është drejtuar vdekja në një formë ose në një tjetër. Unë viktimizimet i urrej, sepse ky rol bëhet për të fituar diçka. Unë nuk jam servil, as b*thëlëpirës, s’jam as pa dinjitiet.

 Gjithë zinxhiri i ngjarjes ka ndodhur kështu, nuk jam nga ata njerëz që kanë mburojë emocionale. Me të gjithë ngjarjet që kanë ndodhur në jetën time, shumë pak pasi më ndodhi humbja e fundit, unë nisa të bëja muzikë për “Kënga Magjike.” Nuk kam punuar por jam strapacuar, e sfidova veten në pikën e fundit, duke qarë natën në gjumë, ditën punoja.

Kurrë nuk jam futur për trofe as për kupa, një epsiod që ndodhi aty ku u përmend pak fatkeqësia ime, s’doja të përmendet asgjë e imja. Trofetë dhe kupat i kam vlerësuar edhe pse nuk i mbaja dot në studio. Ia kam dhënë disa njerëzve të veçantë, të rëndësishëm. Rasti i fundit i “Plas” e kam lënë në institucionin e “Kënga Magjike”, s’e kam kupën unë. Më thuaj ti në vendin tim si do ndiheshe. Po shikoja që tallje tr*pin me kupat”– u shpreh Flori.

G.MO/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Sporti, shëndeti, dhe argëtimi bashkohen në Sheshin 'Nënë Tereza” për tre ditë rresht*

Sporti, shëndeti, dhe argëtimi bashkohen në Sheshin 'Nënë Tereza” për tre ditë rresht*