NBA/ Celtics dominojnë 76ers, Boston barazon serinë e gjysmëfinaleve

NBA/ Celtics dominojnë 76ers, Boston barazon serinë e gjysmëfinaleve

Celtics - 76ers

NBA zhvilloi ndeshjen e radhës gjysmëfinale në Konferencën e Lindjes. Në "TD Garden", Boston Celtics bëri detyrën në shtëpi kundër Philadelphia 76ers duke fituar 121-87, në një ndeshje të dominuar nga skuadra "kelte" duke dërguar shifrat e përgjithshme në 1-1.

Perioda e parë u mbyll 28-22 për vendasit, teksa në të dytën 76ers e morën veten duke e mbyllur në humbje 29-27. Çereku i tretë i ndeshjes pa një dominim të Celtics, duke fituar 35-16. Në periodën e katërt Celtics dominoi 29-22, për rezultatin final 121-87.

Ai që shkëlqeu në parket ishte Jaylen Brown me 25 pikë, 4 asiste dhe 3 topa në tabelë, ndërsa pas tij vinte lojtari tjetër i Celtics, Malcolm Brogdon, me 23 pikë, 2 asiste dhe 6 topa në tabelë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

I vranë babanë para syve kur ishte 10 vjeç, historia si nëpër filma e të penduarit Artan Tafani! U betua se do merrte hak, lidhja me bandën e Laert Haxhisë

I vranë babanë para syve kur ishte 10 vjeç, historia si nëpër filma e të penduarit Artan Tafani! U betua se do merrte hak, lidhja me bandën e Laert Haxhisë