NBA: Celtics fitore jetike kundër 76ers, Denver thellojnë distancën me Suns

NBA: Celtics fitore jetike kundër 76ers, Denver thellojnë distancën me Suns

Celtics - 76ers

NBA ka zhvilluar ndeshjet e radhës play-off në të dyja konferencat. Në Lindje, Boston Celtics fitoi 86:95 kundër Philadelphia 76ers, teksa në Perëndim Denver Nuggets fitoi 100:125 kundër Phoenix Suns në transfertë, duke dërguar serinë e suksesit në 4-2 në ndeshjet e përgjithshme.

Më i miri për Nuggets ishte Nikola Jokic me 32 pikë, 10 kërcime në tabelë dhe 12 asiste. 26 pikë për të tijtë shtoi edhe Jamal Murry dhe 21 pikë shënoi Pole. Te Suns Cameron Payne shënoi 31 pikë, 6 kërcime në tabelë dhe 2 asiste. Kevin Durant shtoi 23 pikë, teksa 13 pikë shënoi edhe Landale.

Në Philadelphia, 76ers humbi në shtëpi 86:95 kundër Boston Celtics. Te miqtë ishte deçiziv Marcus Smart me 22 pikë, shtatë kërcime në tabelë dhe shtatë asistime. 19 pikë shtoi Tatum, 17 Brow dhe 16 Brogdon. Tanimë seria e ndeshjeve mes tyre është 3-3, me ndeshjen e fundit finale që do vendosë se kush do kalojë më tej.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Sporti, shëndeti, dhe argëtimi bashkohen në Sheshin 'Nënë Tereza” për tre ditë rresht*

Sporti, shëndeti, dhe argëtimi bashkohen në Sheshin 'Nënë Tereza” për tre ditë rresht*