NBA/ Indiana është e pamposhtur në shtëpi, seria me Knicks shkon në ndeshjen e shtatë

NBA/ Indiana është e pamposhtur në shtëpi, seria me Knicks shkon në ndeshjen e shtatë

Pacers vs Knick

Indiana Pacers mbeten skuadra e vetme pa humbje në shtëpi në play-off e NBA. 116-103 ndaj New York Knick, të cilët humbasin Josh Hart për shkak të lëndimit dhe do t'i luajnë të gjitha të dielën në mbrëmje.

Ndeshja e vetme e mbrëmjes në NBA konfirmon inercinë e një serie emocionuese. Barazim 3-3 me ndeshjes mes New York Knick e Indiana Pacers, me këta të fundit që fituan 116-103 në fushën e tyre.

Për pasojë emri i ekipit të dytë finalist do të dalë nga ndeshja e shtatë gjysmëfinale, aty ku Boston do mësojë rivalin.

Indiana bëri një ndeshje të mirë, duke mos toleruar dhe vuri në vështirësi rivalët njujorkezë. Gjashtë basketbollistët e Indianas realizuan mbi 10 pikë, ku më i miri ishte Pascal Siakam me 25 të tilla.

Për New York u dalluan Jalen Brunson me 31 pikë, por që s’mjaftuan për të fituar. Në Konferencën e Lindjes, skuadra e Boston është kualifikuar më herët në finalet play-off.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Sali Berisha mbetet “non grata” në Britani! Reagimi i ish kryeministrit pasi humbi gjyqin në Londër

Sali Berisha mbetet “non grata” në Britani! Reagimi i ish kryeministrit pasi humbi gjyqin në Londër