NBA/ Kampionët në fuqi mbajnë hapur kualifikimin, Golden State mposhtin Lakers! Knicks fitojnë me Heat

NBA/ Kampionët në fuqi mbajnë hapur kualifikimin, Golden State mposhtin Lakers! Knicks fitojnë me Heat

Curry kundër James

NBA, niveli më i lartë në basketbollin amerikan ka zhvilluar dy sfida në Konferencat Lindore dhe Perëndimore. Në Lindje, Miami Heat është mposhtur në transfertë 112:103 nga New York Knicks. Në Perëndim, Golden State Warriors fituan 121:106 kundër La Lakers.

Në New York, Knick fituan 112:103 ne Miami Heat, duke shkurtuar në 2-3 serinë e ndeshjeve play-off, që gjithsesi anon nga Heat. Më i miri për Knicks ishte Jalen Brunson me 38 pikë, 9 kërcime në tabelë dhe shtatë asiste. 26 pikë shtoi edhe Barrett, teksa Randle shënoi 24. Te Heat Jimmy Butler shënoi 19 pikë, teksa Adebayo 18-të të tilla.

Në Perëndim, Golden State Warriors fitoi 121:106 me Los Angeles Lakers. Kampionët në fuqi të Golden State shkurtuan në 3-2 serinë e finaleve play-off. Më i miri te State ishte Stephen Curry me 27 pikë, tre kërcime në tabelë dhe 8 asiste. 25 pikë shtoi Wiggins dhe 20 Green. Te Lakers 25 pikë shënoi LeBron James, 23 Davis dhe nga 15-të Russell dhe Reaves.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Basha: Presidenti të zgjidhet nga populli, t’i rikthehen kompetencat! T’u hiqet imuniteti parlamentar atyre që janë nën hetim nga SPAK

Basha: Presidenti të zgjidhet nga populli, t’i rikthehen kompetencat! T’u hiqet imuniteti parlamentar atyre që janë nën hetim nga SPAK