NBA/ Përcaktohen finalet play-off në të dyja Konferencat, kampionët e Denver dorëzojnë kurorën

NBA/ Përcaktohen finalet play-off në të dyja Konferencat, kampionët e Denver dorëzojnë kurorën

Festa e Minnesota Timberwolves

NBA po përgatitet të ketë një kampion të ri. Denver Nuggets u eliminuan në ndeshjen e 7, teksa Minnesota Timberwolves shkroi historinë duke larguar kampionët.

Rezultati 98-90 i dha "Ujqërve" kalimin në raundin e finaleve në Perëndim kundër Dallasit.

Eliminim i trishtë edhe për New York Knicks, të cilët fundosen në Madison Square Garden kundër Indianës. Pacers dominuan dhe fituan me rezultatin 130-109, duke i dhënë vetes sfidën ndaj Boston Celtics.

Konferenca e Lindjes

Gjysmëfinale play off

New York – Indiana, 109-130 (3-4)

Boston – Cleveland, (4-1)

Finale – Play off

Boston – Indiana

Konferenca e Perëndimit

Gjysmëfinale play off

Denver – Minnesota, 90-98 (3-4)

Oklahoma – Dallas, 116-117 (2-4)

Finale – Play off

Minnesota – Dallas

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

‘Bashkia sulmohet sepse opozita nuk di të bëjë asnjë punë për qytetarët’, Veliaj inspekton godinat e reja te “5 Maji”: Në shtator gati lagjja e re

‘Bashkia sulmohet sepse opozita nuk di të bëjë asnjë punë për qytetarët’, Veliaj inspekton godinat e reja te “5 Maji”: Në shtator gati lagjja e re