Ndahet nga jeta Maradona, Rama: 'Dora e Zotit' u kthye tek Zoti! Moment trishtimi për vdekjen e Mozartit të futbollit

Ndahet nga jeta Maradona, Rama: 'Dora e Zotit' u kthye tek Zoti! Moment trishtimi për vdekjen e Mozartit të futbollit

Diego Maradona

Për ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona ka reaguar dhe kryeministri Edi Rama.

Përmes një postimi në Twitter, Rama shkruan se 'Dora e Zotit' u kthye tek Zoti duke e konsideruar argjentinasin si Mozarti i futbollit.

"La Mano de Dios, Dora e Zotit u kthye tek Zoti - kjo ishte shprehja më prekëse që lexova në këtë moment trishtimi për vdekjen e Moxartit të futbollit, i cili mrekulloi botën me magjinë e talentit të tij..." - shkruan Rama.


Lajmi kryesor:

Arresti kardiak i merr jetën legjendës Diego Maradona! Argjentina shpall 3 ditë zi kombëtare! Rama: Moment trishtimi për vdekjen e Mozartit të futbollit


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Masakra e Gërdecit, Shkëlzen Berisha do të thirret si dëshmitar nga SPAK, avokati në Report Tv: Zhvillime pozitive, drejtësia po bën atë që kërkojnë qytetarët

Masakra e Gërdecit, Shkëlzen Berisha do të thirret si dëshmitar nga SPAK, avokati në Report Tv: Zhvillime pozitive, drejtësia po bën atë që kërkojnë qytetarët