Ndërmori iniciativën për krijimin e një qeverie të re të pakicës, kryeministri i Malit të Zi dorëzon në Kuvend kërkesë për shkarkimin e Abazoviç

Kryeministri i Malit të Zi, Zdravko Krivokapić ka njoftuar se i ka dorëzuar Kuvendit të Malit të Zi një iniciativë për shkarkimin e zëvendëskryeministrit të deritashëm Dritan Abazoviç.

Në vend të Abazoviç, ai ka propozuar ministrin e Financave Milojko Spajiç për zëvendëskryeministër të ri në Qeverinë e Malit të Zi.

“Sot i dorëzova Kuvendit të Malit të Zi një iniciativë për zëvendësimin e Dritan Abazoviçit dhe propozova Ministrin e Financave dhe Përkujdesjes Sociale Milojko Spajiç për zëvendëskryeministër të ri të Qeverisë së Malit të Zi. Europa tani! Për një Mal të Zi të shëndetshëm!”, ka shkruar Krivokapić në Facebook.

Kujtojmë se Abazoviç ka ndërmarr një iniciative për krijimin e një qeverie të re të pakicës në këtë shtet.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Arbërori: 20/01/2022 00:31

    Kështu e ka shkjau, ta ha bukën dhe në gjumë ta pret kokën o Dritan ! Lukt i besoje ti …???

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Aktori i famshëm, fituesi i çmimit Oscar, akuzohet për 4 abuzime seksuale