Në qeli për vrasjen e babait, pronari i Amarildo Metës: Pas vrasjes erdhi në punë e sillej normalisht! Më tha se humbjen e babait nuk e nxjerrim në televizion se s’do vëllai

 

Pronari i Amarildo Metës, i cili ndodhet në qeli bashkë me motrën e vëllain se akuzohen se vranë e groposën të atin, Theodhori Rafti tha për gazetaren e Report Tv, Ledina Jakimi, se ai ishte një djalë shumë i urtë. Sipas tij, 21-vjeçari pas vrasjes ka ardhur çdo ditë në punë dhe është sjellë normalisht.

21-vjeçari kur është pyetur nga pronari se pse nuk bëjnë denoncim në Tv për humbjen e babait, ka deklaruar se nuk e nxirrnin pasi vëllai i madh nuk kishte dashur e kishte deklaruar se është turp ta nxjerrin.

‘Si çdo ditë as nuk e kemi kuptuar sërish a ka pas probleme. Ka ardhur në punë si zakonisht deri në momentin që është arrestuar. Është çuni im ishte këtu duke i marr lekë borxh çunit. Ishte i vëllai erdhi i mori lekë borxh. Atë ditë që e kanë arrestuar në darkë. Kërkoi lekë borxh këtu.

Vinte për ditë pa prishur asnjëlloj punë. Këtu punonte vite përherë. Asnjëlloj dyshimi. E pyeta mjes dhe në darkë. A ka ndodhur gjë. Nuk dimë gjë thoshte. Amarildo ka ardhur në punë çdo ditë si përherë. Edhe atë ditë kur është vrarë. Deri në darkë. Djalë shumë i urtë, në shtëpi se dimë. Si për herë. Ashtu si sillej me herë të tjera ashtu është sjellë. Kur i thoshim po shikoni kontrollojeni ose nxirreni në TV dhe thoshte nuk do vëllai i mahd ta nxjerrim se është turp. atë natë erdhi këtu, i mori lekë borxh djalit. Ishte shumë i urtë. Nuk hapte gojën fare. S’ma merr mendja dhe ka lidhje me fejesën e vajzës. Nuk ma merrte mendja kurrë. Aq urtë sa rrinte, prej 1 viti e kam pasur punëtor. Viktima ishte zotëri burrë. As lekët nuk ja merrte djalit. Se pyeste sa lekë merr! Vinin ndonjëherë, 1 natë para se të zhdukej. Nuk kishin asnjë konflikt, kishte shitur një tokë këtu. Ishte futur ndërmjetës për të shitur një tokë. Desha me shit timen por nuk kanë rëndë dakord. Ishte burrë shumë i mirë.’- deklaroi ai për Report Tv.


Lajmi kryesor:

Ekskluzive/ Vrasja e Pëllumb Metës nga fëmijët, shoqet e Hygertës: Pas krimit erdhi në shkollë, ishte e ftohtë! S’kishte rrjete sociale! Në shtëpi duhej të kthehej në orar fiks


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin