'Nënën time e kam futur në karantinë', Ahmetaj apel pensionistëve: Asnjë sekondë jashtë shtëpisë

Ministri Ahmetaj ka bërë një apel të fortë ku tha se pensionistët nuk duhet të lejohen të dalin asnjë sekondë jashtë shtëpisë. Ai tha se nënën e tij nuk e lejon të dalë fare nga shtëpi dhe se këtë duhet ta bëjnë të gjithë familjet me moshën e tretë, t'i karantinojnë në shtëpi.

' Një nga mënyrat për të luftuar këtë virus ëhstë kufizimi i moshës së tretë dhe pensionistët. Familjet nuk duhet t'i lejojnë pensionistët të dalin nga shtëpia, nuk ka rëndësi nëse janë në orar që duhet të lëvizin si deri në 13:00. Do ju luteshe që ata të mos dalin fare nga shtëpia, as një sekondë. Unë nënën time nuk e lejoj të dalë asnjë sekondë nga shtëpia. Kjo është thelbësore' tha Ahmetaj.


Lajmi kryesor:

Fatkeqësia natyrore? Ahmetaj te '5 Pyetjet': Po e diskutojmë! 5 koncesionet që prekëm për faturën! U godit 12% e punësimit


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Rama e Basha do të bëjnë kompromis për të ardhmen e Shqipërisë?×

Lajmi i fundit

John

Korçë/ Zjarr në fshatin Vithkuq, rrezikohet Manastiri i Shën Pjetrit, Monument Kulture