Nëse ka dikush që po ia shpëton fytyrën Serbisë, ajo është Vjosa Osmani

Nëse ka dikush që po ia shpëton fytyrën Serbisë, ajo është Vjosa Osmani

Nëse ka dikush që po ia shpëton fytyrën Serbisë, ajo është Vjosa Osmani.

Karrierën e saj e ka ndërtuar duke demonizuar UÇK-në, duke shkelur mbi të vdekur dhe mbi të gjallë vetëm për t’u bërë presidente.

Presidenti Sejdiu kishte shkelur protokollin e Shtëpisë së Bardhë për të akomoduar ambiciet e sëmura të Vjosa Osmanit për të dalë në një foto me presidentin Obama.

Vjosa Osmani shkeli mbi Fatmir Sejdiun, e tradhtoi Isa Mustafën dhe do ta tradhtoi edhe Albin Kurtin për të përmbushur përkohësisht ambiciet e saj të pashërueshme.

Ajo, bashkë me Donika Gërvallën, janë shndërruar në sponsorizuese të Gjykatës Speciale, e cila sot mbështetet vetëm nga Serbia dhe Rusia.

Por, më së shumti Osmani është duke ia shpëtuar fytyrën Serbisë me mospunën e saj, me pasivitetin e saj, me prezantimin skandaloz të saj nëpër takime me përfaqësues ndërkombëtarë.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Miri: 27/09/2022 14:33

  Ky eshte autori dyte qe perfaqeson sulmin mediatik alla prej Kosove ndaj VV, kuptohet ne sinkron me porosite e "flamurmbajtesit" te klikes se Thacit. Targetimi i tyre shenjestron Vjosen dhe Albinin por tashme si pro serb!!! Kaq rende eshte korrupsioni politik saqe Rama medoemos do intimidoje Kosoven qe te mos zgjedhe me ne menyre demokratike. I duhet firma per marreveshjen e pa firmosur. Pra ndersa Rama ha e pi me Vucic, doemos Vjosa na e ka fajin. Pika qe su bie dhe su vjen turp.

  Përgjigju
 • SARAMALLO KARALLO REXHEP BULE LEKA [ KEPI]: 27/09/2022 11:23

  Një shkrim tepër brilant. Kjo Vjosa hale Osmani tipike spiune Sërbe . Njeri pa din e pa iman njeri që shitet për post e për lek. Prandaj dhe vuan Kosova se ka në krye të saj bërdhok si kjo Vjosa.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)