Netanyahu: E papranueshme, përpara për Rafah

Netanyahu: E papranueshme, përpara për Rafah

Foto: Benjamin Netanyahu

Zyra e kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu tha se "kur kryeministri dëgjoi lajmin mëngjesin e sotëm për një pauzë humanitare të luftimeve për 11 orë në ditë, ai i tha sekretarit të tij ushtarak se kjo ishte e papranueshme".

Lajmin e raporton gazeta izraelite Haaretz, duke shtuar se pas sqarimit "kryeministri u informua se nuk ka asnjë ndryshim në politikën e ushtrisë izraelite (IDF) dhe se luftimet në Rafah do të vazhdojnë sipas planit".


Lajmi kryesor:

Lufta/Ushtria izraelite shpall një ‘pauzë taktike’ për operacionet ushtarake në Gazën jugore


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Doli nga fusha i dëmtuar, Lionel Messi një ditë pas triumfit: Jam mirë, Argjentina ka të ardhme të mrekullueshme

Doli nga fusha i dëmtuar, Lionel Messi një ditë pas triumfit: Jam mirë, Argjentina ka të ardhme të mrekullueshme