Neymar barazon legjendat e futbollit botëror, goli në Kupën e Botës përlot sulmuesin

Neymar

Neymar shënoi golin e vetëm në eleminimin e Brazilit nga Kupa e Botës. Ndeshja kundër Kroacisë pas 120 minutave u mbyll 1-1, teksa "ruleta ruse" i buzëqeshi ballkanasve. Në minutën e 105+1 Neymar shënoi për Brazilin, me sulmuesin që arrin në tetë gola në Kupat e Botës. Me këtë gol Neymar barazon Cristiano Ronaldon dhe Maradonën që kanë shënuar po 8 gola në Botërorë.

Gjithashtu Neymar barazon Ronaldo Fenomenin duke shënuar në tre Kupa Bote. Veç saj, Neymar me 77 gola barazon Pele për golat e shënuar me fanellën e Brazilit.

KATAR 2022/ Kroacia 'karton të kuq' Brazilit, ballkanasit nxjerrin jashtë Botërorit 'Selecaon'! Penalltitë i buzëqeshin 'Dalmatëve', Tite jep dorëheqjen (VIDEO)

×

Meta mesazh SPAK: Do jem gjithmonë këtu! Ja ku më keni! Shtëpi, vila... sekuestrojini! PL-në harroje, do vë krevat