Nga Dhërmiu në Euro 2024, trajneri i Gjermanisë fton Emre Can! Ylli i Bayern Munich dëmtohet dy ditë para eventit

Nga Dhërmiu në Euro 2024, trajneri i Gjermanisë fton Emre Can! Ylli i Bayern Munich dëmtohet dy ditë para eventit

Emre Can

Julian Nagelsmann ka marrë një lajm të rëndë vetëm dy ditë para nisjes së Kampionatit Evropian 2024.

Trajneri i Kombëtares së Gjermanisë ka bërë ndryshime në listë, kjo pasi mesfushori i talentuar i Bayern Munich, Aleksandar Pavlovic është larguar nga lista finale për shkak dëmtimi.

"Aleksandar Pavlovic do të humbas Euro 2024 për shkak të bajameve”, ka shkruar Bild. Media gjermane ka raportuar se trajneri i Gjermanisë, Julian Nagelsmann ka thirrur Emre Can si zëvendësues të Pavlovic.

Emre Can pak ditë më parë, së bashku me Karim Adeyemi, shokun te Dormtund, ishin me pushime në Kosovë dhe Dhërmi (jugu i Shqipërisë).

Adeyemi, Emre Can dhe Noizy në Dhërmi

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë