Mbi 848 mijë vaksinime antiCOVID nga fillimi i fushatës, rreth 6 mijë në 24 orët e fundit

Foto gjatë vaksinimit

Që nga fillimi i fushatës "Shqipëria Buzëqesh" në vendin tonë janë kryer 848,430 vaksinime antiCOVID, ndërsa në 24 orët e fundit janë bërë 5,895 vaksina. Shifrat i ka publikuar ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.


Lajmi kryesor:

Rreth 6 mijë vaksina anti-COVID në 24 orë, në total mbi 848 mijë! Vlora, qarku i parë pa asnjë rast aktiv me virus! Sot 1 viktimë dhe 8 infektime


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me SHBA-të, sipas jush a duhet ta përjashtojë Basha nga grupi i PD-së Sali Berishën?×

Lajmi i fundit

John

Ylli i futbollit, Michael Ballack humb tragjikisht të birin në moshën 18-vjeçare