Ngrihet pavijoni i veçantë te materniteti 'Mbretëresha Geraldinë' për nënat shtatzënë me COVID

TIRANË- Një pavion i veçantë është ndërtuar në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë" për të gjithë nënat e prekura me COVID-19 që mund të sjellin në jetë fëmijët e tyre gjatë pandemisë.

Fatmirësisht, deri më tani pjesa më e madhe e grave shtatzëna të prekura nga virusi janë shëruar.

"Në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë” janë marrë të gjitha masat në pavionin e veçantë #COVID, për nënat e prekura nga covid19 që mund të sjellin në jetë fëmijët në këtë periudhë epidemie.

Për fat të mirë pjesa më e madhe e grave shtatzëna të prekura nga virusi i rrezikshëm, janë shëruar. Por për çdo rast, stafet tona janë në gatishmëri", shkruan Manastirliu.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se kolaudimi i automjeteve në shtet do të sjellë përmirësim të shërbimit dhe sigurisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

814 viktima dhe mbi 24 000 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit në Itali